Skocz do zawartości

Czym pokleić plastik z metalem (urwany spoiler)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. oderwal mi sie spoiler na samym dole klapy w astrze 2 kombi. urwal sie zabek w jednym z zatrzaskow. Mam plana zeby to po prostu pokleic ale obawiam sie ze nie bedzie to latwe bo jest tam dosc duza przestrzen do wypelnienia od blachy do samego spoilera (ok 1 cm). myslem o jakims bardzo gestym kleju dwu skladnikowym, kleju montazowym lub najnormalniejszej piance do mocowania okien. prosze o rade i dobre pomysly. dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslem o jakims bardzo gestym kleju dwu skladnikowym

Polecam klej DISTAL, dostępny w każdym hipermarkecie budowlanym, jest gęsty, daje się kształtować po nałożeniu i polerować pilnikiem do pomalowania, jest dobry. Sam kleiłem nim część w Tipo ... a nawet uszczelniłem zasyfioną smarem gumową osłonę przegubu ... powaznie i wytrzymała ta prowizorka - na osłonie przegubu - pół roku.

W tą lukę wstaw jakiś element plastikowy albo metalowy żeby klej się trzymał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam kupić poprostu żywice lub szpachle z włuknem szklanym i dziure troche załatać. Da się polerować, malować i można kupić w każdym sklepie lakierniczym. A do przyklejenia spojlera to podobnie jak GIBSON. Distal jest dobry tylko trzeba skleić tak by nie było żazdnego luzy i spojler nie pracował w czasie jazdy bo odpadnie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł to będzie kupić i wymienić spinkę- zatrzask od mocowania tej listwy, lub jeśli już chcesz podkleić to użyj tego : http://moto.allegro.pl/item425585940_ms_polimer_masa_klejaco_uszczelnia_guma_w_plynie.html lub poprostu kleju do szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub poprostu kleju do szyb.

Klej do szyb jest dobrym rozwiązaniem (sam je stosowałem :-(), z tym że trzeba uważać żeby nie posmarować niczego innego bo niestety ciężko się zmywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł to będzie kupić i wymienić spinkę- zatrzask od mocowania tej listwy, lub jeśli już chcesz podkleić to użyj tego : http://moto.allegro.pl/item425585940_ms_polimer_masa_klejaco_uszczelnia_guma_w_plynie.html lub poprostu kleju do szyb.

 

Zgadzam sie ze byl by to dobry pomysl, ale niestety nie udalo mi sie nigdzie znalezc ani takiej spinki ani nawet calego spoilera :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales w ASO

ten spoiler to chyba oryginal - jesli to jest to o czym mysle

daj moze jakies foto albo przykladowe auto i pokaz o co dokladnie chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales w ASO

ten spoiler to chyba oryginal - jesli to jest to o czym mysle

daj moze jakies foto albo przykladowe auto i pokaz o co dokladnie chodzi

w astrze 2 jest na dole klapy bagaznika w kombi spoiler szeroki na jakies 10 cm i gruby na jakies 2 cm. w aso nie pytalem bo mi zaspiewaja chyba ze 200 zl - wole juz distal kupic i dlatego pytam o fajne kleidlo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem o co ci chodzi tak dokladnie

to jest mocowane na takie klipsy

nie zdziw sie ale ja bym podjechal do ASO i zapytal bo moze sie okazac ze klejenie tego nie ma sensu

klej tez cos kosztuje a jak by to kiedys trzeba bylo sciagnac to potem bedzie problem

ja ostatnio szukalem klipsow na liswtwa do golfa

w zwyklych sklepach nic nie mieli

gdzies tam proponiwali mi sciagneicie za 25zl sztuka

a w ASO (uchadzace za totalnygo zdzierce w opolu) kosztowla 9.90 za sztuka

bylem bardzo pozytywnie zaskoczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności