Skocz do zawartości

Klimatyzacja


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Opla Zafirę 1.8 z 1999 roku. W pewnym momencie przestała mi działać klimatyzacja (w serwisie stwierdzili brak gazu). Po sprawdzeniu układu jakimś urządzeniem komputerowym stwierdziło ono, że cały obieg jest szczelny i naładowało go nowym gazem. Po 6, czy 7 dniach klima znowu nie działa, gaz się ulotnił. Gdzie więc tkwi problem (skoro układ jest szczelny)? Jak wytropić miejsce ulatniania się gazu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie było to samo dwie maszyny nie wykryły nieszczelności. klima po nabiciu chodziła 2-3 dni potem klapa. u mnie poszla chłodnica klimy,tylko ze była taka dziura ze było słychać jak gaz ucieka.z tego co się orientuję są warsztaty klimy gdzie sprawdzają szczelnośc za pomoca środka który pompuja do obiegu.widać go pod światłem UV czy jakos tak. POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naladowali klime azotem i spryskali srodkiem z pianka. Od razu bylo widac gdzie sa dziury w chlodnicy. W W-wie kosztowalo mnie to 50zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zalecam nabić klime azotem np. bo taniej otworzyć maske odkręcić wiatrak od klimy żeby było widać całą chłodnice , zrobić w opryskiwaczu mydliny dość mocne i popsikać całą chłodnice jak zabombluje to znaczy że trzeba wymienić chłodnice, jak nie pomoże to trzeba dalej szukać mydliny pędzelek i na początek wszystkie połączenia jest troche zabawy, jak nie to serwis pozdrawiam

 

ps. na 99% to chłodnica klimy. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Opla Zafirę 1.8 z 1999 roku. W pewnym momencie przestała mi działać klimatyzacja (w serwisie stwierdzili brak gazu). Po sprawdzeniu układu jakimś urządzeniem komputerowym stwierdziło ono, że cały obieg jest szczelny i naładowało go nowym gazem. Po 6, czy 7 dniach klima znowu nie działa, gaz się ulotnił. Gdzie więc tkwi problem (skoro układ jest szczelny)? Jak wytropić miejsce ulatniania się gazu?

Akurat udało mi się trafić doprawdziwego magika od klimy. W czerwcu 08 okazało się, że coś sapie we wlotach powietrza do auta i nie ma chłodzenia przy włączonej klimie. Pojechałem do gościa, który zajmuje się tylko klimą w autach. Pierwsze pytanie do mnie ile auto ma przejechane i czy przegieg oryginalny. Mówie - nie całe 130 tys. Koles do mnie - standard w Zafirze i Astrze przy tym przebiegu, i mówi - jak minie ok 120 tys to w dużej większości leci chłodnica (chyba skraplacz) ta przed główną chłodnicą. Odkręcił wiatrak i pokazał mi dziure, widać było którędy uciekł gaz bo było takie żółte miejsce średnicy około 5 -7 cm. Bez szukania, napełniania innym gazem - koszt 1050zł za nową chłodnicę i wszystkie filtry, węże, gaz i gwarancja na następne 100 tys. Jak ktośjest z małopolski - polecam gość ma zakład między Bochnią a Brzeskiem przy "4-ce"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności