Skocz do zawartości

Xenony


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pakuję też na zgaszonym :) Ale chodziło mi o to że wszyscy się podniecają regulacją zawieszenia, że to niby przy każdej dziurze lampy automatycznie dopasowują się aby nie oślepić nadjeżdżających z przodu. Okazuje się to g... prawda. Lampy ustawiają się raz po włączeniu i podczas jazdy pozostają na tym samym poziomie. A co do oślepiania to powiem że w Mercu mimo, że to był nowy samochód z salonu wielokrotnie kierowcy z naprzeciwka migali długimi na mnie i wcale nie chodziło o radar czy policję na drodze. Zrobiłem test w nocy i zamieniłem się ze znajomym na auta. Wyjechaliśmy naprzeciw siebie i faktycznie lampy w moim Mercu przeraźliwie świdrowały. Ktoś nieprzyzwyczajony mógłby pomyśleć, że jadę na długich. Poza tym ich kolor na pewno zwracał uwagę i rozpraszał jadących z przeciwka. Auto miało biksenony i jazda na długich ksenonowych to był dopiero hardcore. Świeciło niesamowicie mocno, jazda na światłach mijania kseononowych zupełnie wystarczała, długich praktycznie nie używałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Spałiła mi się żarówka ksenonowa i zadzwoniłem do serwisu opla i gosciu powiedzial ze 700zl kosztuje nowa zarowka jedna. Czy ktos wie moze gdzie mozna taniej kupic ? Moje signum jest z 2003 roku. Bardzo prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spałiła mi się żarówka ksenonowa i zadzwoniłem do serwisu opla i gosciu powiedzial ze 700zl kosztuje .......

D2S Osram albo Philips http://allegro.pl/item703277740_xenon_osram_d2s_oryginalne_dostawa_gratis_fv.html

139 zł za sztukę. Aby miało to sens należy wymienić 2 palniki w obu lampach.

Cena serwisu była pewnie podana za wymianę 2 palników - palniki po 250 zł w serwisie + robocizna - to by się mniej więcej zgadzało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz. Ale mam teraz inny problem. Myslalem ze ta zarowka juz wogole nie smieci. Jednak dzisiaj mi na chwile zadzialala i zaczela mrygac ze 2-3 razy i nastepnie zgasla i nie wiem co teraz robic. Czy mam wymienic ta zarowke czy cos mi sie psuje z tymi ksenonami??. Druga lampa dziala normalnie.czekam na odpowiedz koledzy. Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz jak się zabrać za wymianę palników czy też nie wiesz gdzie i co kupić to proponuję znaleźć jakiś warsztat zajmujący się elektryką (nie autoryzowany Opel) i zapytać ile kosztowałaby wymiana 2 palników. Prawdopodobnie będzie to kwota w okolicach 400-450 zł. Wstaw auto i niech Ci to zrobią. I tak będzie taniej niż w Oplu a nie będziesz musiał sam grzebać chociaż gdybym miał blisko to bym Ci sam za friko wymienił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zauważyłem że mój spryskiwacz ksenonów z prawej strony" sika" powyżej światła a do tego jeszcze jak wziąłem go do ręki to okazało się że mogę go przesuwać po zderzaku w lewo i w prawo. Lewy jest jak przyklejony i nie można go ruszyć. Urwał się jakiś zaczep? Muszę wymienić cały spryskiwacz czy może komplet? Są spryskiwacze "prawe i lewe" czy wszystkie są znormalizowane?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności