Skocz do zawartości

[CC] Ograniczenie rozmiaru opon zimowych?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zbliża się sezon zimowy, mnie zaś czeka zakup pierwszych opon zimowych do mojej Corsy C (sprowadzona z Hiszpanii, gdzie problem opon zimowych nie istniał).

 

Jako opony letnie mam założone kapcie w rozmiarze 185/55 R 15

 

W instrukcji samochodu, w tabeli dopuszczalnych opon, przy 185/55 R 15 zamieszczony jest przypis, że taki rozmiar dla opon zimowych dopuszczalny jest tylko w wersji Combo.

 

Niespecjalnie szczęśliwy z tego powodu zacząłem dopytywać się w znajomym punkcie wymiany opon, z czego to może wynikać. Pracownik stwierdził, że być może ze względu na to, by zostało miejsce na łańcuchy. Jako, że na łańcuchach jeździć nie planuję...

 

 

Moje pytanie brzmi:

 

- Czy mogę założyć w Corsie C zimówki w rozmiarze 185/55 R 15?

 

- Czy wymienione ograniczenie faktycznie wynika tylko z łańcuchów, czy też istnieje jakiś inny powód?

 

- Czy ktoś z was jeździł na zimówkach w tym rozmiarze?

 

- Czy ewentualnie węższą oponę mogę zasadzić na tą samą felgę, czy też czekałby mnie zakup dodatkowych felg?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie węższą oponę mogę zasadzić na tą samą felgę, czy też czekałby mnie zakup dodatkowych felg?

Obawiam się że dla 15" felg najmniejszą szerokością opony jest 185, czyli że nie ma już węższych opon na 15", więc pozostaje Ci albo zakup zimówek w rozmiarze 185/55 R 15 (wydaje mi się że nie ma przeszkód) albo zakup 14" felg o szerokości 5,5 J na zimę z oponą 175/65 R 14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja śmigam na oponach 185/55 r 14 a właściwie śmigałem bo teraz mam 185/60 ze względu na drastyczną różnice cen ale na zime zakładam stalowe felgi (niestety) i o wiele węszże nie pamiętam numeru, co ciekawe niby powinno się wydawać że szersza lepsza przyczepność a w zimie lipa biada ruszać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W zimie to działa właśnie odwrotnie. Im węższa opona - tym większy nacisk jednostkowy (na 1 cm2) opony na nawierzchnie i tym lepsza przyczepność :twisted:

stąd zimówki sugeruje się dawać nieco węższe od letnich.

 

pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/60R15 przy letnich 185/55R15

Jeszcze większy balon chcesz na zimę :?::?:

Poczytaj dokładnie o oponach, bo zadajesz dziwne pytania.....

Dwa posty wyżej masz link do zamienników - dobierz sobie gumy....Pozdro... :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności