Skocz do zawartości

woda w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam nietypowy problem ,po deszczu mam wodę w samochodzie.od strony pasażera namaka dywanik szyba odpada uszczelka jest cała ,którędy morze wlatywać ? proszę o pomoc :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pooglądaj uszczelkę w drzwiach jeśli stamtąd kapie , może być przerwana , a może była puknięta w drzwi ramka jest źle spasowana,

 

ps. stary sposób na lokalizacje wody , to posmarować wszystkie możliwe miejsca lub tuż pod nimi w środku oczywiście szkolną kredą i jak woda pocieknie to kreda spłynie i wszystko widać ha powodzenia :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

skorzystałem z kolegi rady i niesty tamtędy nie wlatuje woda .Po wczorajszym deszczu za opserwowałem rze mi kapie w okolicach konsoli śirotkowej .jest mokro tylko wtedy gdy pada deszcz.czy morze idą tamtędy jakieś pszewody odprowadzające wodę?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz to wymiana filtra przeciwpyłkowego w kabinie od strony pasażera i dobre uszczelnienie zamknięcia pokrywy filtra,

a druga to dokładne wyczyszczenia kanałów odprowadzających wodę z podszybia na zewnątrz. W szczególności boczne "kieszenie" odprowadzające wodę w stronę nadkoli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm .. powiem Ci tak .. w zafce tego nie miałem ale w poprzednim oplu vetce było podobnie i okazało się że to źle wklejona szyba :D śmieszne ale prawdziwe

możesz jeszcze sprawdzić czy nie masz dziury w podwoziu lub nadkolu , czasami się tam "coś " lubi przebić , przynajmniej od tego zacząć

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek... Ponieważ Zafira to mój pierwszy Opel to mam pytanie związane z otworami odpływowymi umieszczonymi na spodzie przednich drzwi. Zauważyłem, że po deszczu lub po umyciu auta po otwarciu drzwi z otworów wylewa się strumyczek wody. Czy to jest normalna sytuacja? W poprzednim aucie, które miałem od nowości też były otwory ale nigdy nie wylewał mi się z nich strumień wody - nie ważne nawet czy duży czy mały... Może Opel tak ma... Boje się, że jak nadejdzie zima i pojawi się solanka na drodze to taka woda zbierająca się w drzwiach może narobić szkód. A przecież nie będę kilka razy dziennie otwierał drzwi żeby wylać wodę... Też tak macie? I którędy się dostaje ta woda? Wygląda na to, że chyba przez uszczelki w drzwiach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

problem wody rozwiązałem ,wymieniając filtr paliwa uszkodziłem trochę uszczelkę na tym plastikowym elemęcie mocowanym na 4 śruby.tamtędy woda wlatywała w dół na jakieś przewody, które wchodziły do samochodu. Po uszczelnieniu mam sucho w aucie po deszczu.

Nawiązując do wątku kolegi, który podpiał się pod temat umnie także po umyciu samochodu wylatuje woda z pszednich dzwi tymi otworami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności