Skocz do zawartości

Czy ktos wymienial zarowki xenonowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! mam omege B Kombi z ksenonami z roki 1999 jedna zarowka mi sie przepala .Czy ktos wie jakie sa oznaczenia tych zarowek?bo oryginalow nie mam zamiaru kupowac :wink: chcialbym kupic na allegro czy gdzies ale nie iwiem jakie wiem tylko ze maja swiecic na niebiesko bo sa tez inne odmiany ktore swieca na bialo :wink: POMOCY :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki Tobie potrzebne to typ D2S, nie ma podróbek na to , a Każda nowa żarówka świeci na biało, a uzyskanie żarówki w innej barwie wiąże się z obiżenie , lub podwyższeniem jej temperatury żarnika . Zarówki takie nie mają homologacji na Europę . A lekkie pobłyski niebieskie w jadących autach z reflektorami ksenonowymi uzyskuje się poprzez

-stopniowe wypalanie żarówki,

-załamanie fali świetlnej na nierównej drodze,

-osiadanie nalotu wewnątrz reflektora

Pozdrowiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki Tobie potrzebne to typ D2S, nie ma podróbek na to , a Każda nowa żarówka świeci na biało, a uzyskanie żarówki w innej barwie wiąże się z obiżenie , lub podwyższeniem jej temperatury żarnika . Zarówki takie nie mają homologacji na Europę . A lekkie pobłyski niebieskie w jadących autach z reflektorami ksenonowymi uzyskuje się poprzez

-stopniowe wypalanie żarówki,

-załamanie fali świetlnej na nierównej drodze,

-osiadanie nalotu wewnątrz reflektora

Pozdrowiam

aha rozumiem!

U mnie jedna swieci na ladny niebieski kolor a druga na bialo :wink: dlatego chce wymienic zeby obie swiecily jednakowo.Czy wystarczy kupic zarowki tego typu o ktorych pisales jakies PHILIPSY CZY OSRAMY i beda na niebiesko tez swiecily? POZDRAWIAM!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem

 

ja mialem dwie inne i swiecily jedna na niebiesko druga na bialo

(jedna osram druga philips)

kupilem 2 philipsy i mam problem z banki

i takie podejscie jest najlepsze jak wymieniac to dwie na raz

sprawdz jakie masz u siebie

albo osramy albo philipsy

nikt inny xenonow nie robi

philips daje zarowki na wyposazenie fabryczne u wiekszosci producentow

 

z tego co wiem osramy swieca bardziej na bialo

 

na allegro jest gosc ktory goni je za 100 za sztuke

kilka osob ktore znam je kupilo i nie narzeka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wymiane żarówek xenonowych, to w dobrym guście jest zmieniać komplet, czyli 2 szt.

Dlaczego :wink:

bo w trakcie używania, zmieniaja one swoja barwę i nawet dokupienie idnetycznej, według modelu i producenta (jest tylko dwóch: Osram i Philips) skutkuje tym, że jedna świeci innym światłem niz druga :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

pozwole sobie sie dokleic do tego tematu, poniewaz wlasnie spalił mi sie ksenon w mojej omedze c rok 2000.

prosze powiedzcie jakie sa mozliwosci zakupu zarnikow?

po przeczytaniu tego wątku juz wiem, ze d2s, ale co z tymi roznymi wartosciami temperatur?

i napiszczie jak sie wymienia takowe zarniki?

samemu mozna to zrobic bez wiekszego problemu?

 

bardzo dziekuje

 

piter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności