Skocz do zawartości

Problem z Mocą i przyspieszeniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam dziwny problem na gazie samochód jakby stracił moc. Pali ładnie silnik na gazie równo chodzi bez problemu na wolnych obrotach tez nie ma różnicy. Gdy wciskam pedał gazu na maxa na drugim biegu do 30km rozpędza sie normalnie potem nagle obroty rosną a auto jakby straciło siłę i bardzo wolno sie rozpędza na 4 biegu ledwo co wykręcam 100 km/h. Na benzynie jest wszystko ok. Ktos wie co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy założyłeś tą instalacje gazową? Jaki to rodzaj instalacji I czy II generacja?Czy przy nie rozgrzanym silniku auto na gazie trzyma wolne obroty czy może przygasa? Jeśli na benzynie jest ok!, to na pewno nie jest to ślizgająca się tarcza sprzęgła!!! Napisz więcej info na temat tej instalacji gazowej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz założony w 2003 roku, I generacja. Silnik po odpaleniu i lekkim przygazowaniu chodzi bardzo równo na wolnych obrotach, nie gaśnie. Wymieniłem filterek gazu, rozkręciłem i wyczyściłem mieszalnik, nie wiem co jeszcze może być nie tak z tym gazm. Też zakładałem że to sprzęgło zanim nie sprawdziłem go na benzynie. I nie mam pojęcia o co tu chodzi bo to bardzo dziwna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na benzynie jest ok!

moje niedopatrzenie :wino: ,

to na pewno nie jest to ślizgająca się tarcza sprzęgła!!!

tak zgadza się nie jest to sprzęgło tylko prawdopodobnie kwestia regulacji instalacji ale wtedy ten opis zabardzo nie pasuje:

Gdy wciskam pedał gazu na maxa na drugim biegu do 30km rozpędza sie normalnie potem nagle obroty rosną a auto jakby straciło siłę

może powinno być

auto nie ma mocy, powoli i słabo wchodzi na obroty przy rozpędzaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie na luzie super się wkręca nie ma żadnych zarzutów. Tylko przy wyższych prędkościach ( zależy jaki bieg) podczas jazdy od pewnego momentu traci moc ale silnik się nie zamula tyko chodzi normalnie ale jest słaby, nie wiem jak w tej instalacji czy jest oddzielny wtrysk od gazu, albo gaz do duszy bo to po tankowaniu, zaczęło się jak wyjeździłem do końca gaz i na nowo zalałem. Dodam jeszcze że na niższych biegach czasami na chwilkę szarpnie jak by moc wracała.

 

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 16:41 ]

Sprawdziłem że dzieje się to tylko przy rozgrzanym silniku.

strasznie przy tym słabnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody gumowe łączące parownik z mikserem.

Na rozgrzanym silniku może się załamywać i nie ma należytego przepływu.

 

Na wolnych będzie wtedy chodził ok a nawet na luzie będzie się ładnie wkręcał na obroty bo wtedy nie potrzebuje dużej dawki gazu (małe obciążenie)

 

Natomiast przy obciążeniu będzie miał problem z przyśpieszeniem, będzie szarpał silnikiem itd.

 

Na początku tygodnia miałem to samo i okazało się że jak wyprostowałem przewód to jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz śrubę na samym dole parownika ( śruba ta odpowiada za spuszczanie brudu z parownika ), to zagrzej autko na maxa, niech załączy się wentylator chłodnicy, wyłącz silnik odkręć śrubę poczekaj aż zleci cały szlam, zakręć ją z powrotem odpal autko i przejedź się czy jest różnica? Może masz brudny parownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności