Skocz do zawartości

kody błędów w silniku Z17DTH ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i od razu mam parę pytań?

Czy są inne metody odczytania błędów w Merivie niż podpięcie pod komputer?

Mi po naciśnięciu pedałów hamulca i gazu miga kontrolka auta z kluczem i odczytuję kod 0380. Czyli metoda z Astry ale nie wiem czy kody są te same i czy ta metoda ma zastosowanie w Merivie?

proszę o radę i wykaz z polskimi objaśnieniami usterek oraz czy jak kupię takie od kolegi z forum to czy zadziała prawidłowo z moim autem czy może inny interface np. euroscan byłby lepszy z tych tańszych :P

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli nie masz doświadczenia z naprawami układów elektronicznych to wydaje mi się że to marnowanie kasy.Jeśli nawet odczytasz usterkę to nie znaczy że już masz awarię na dłoni!To jest bardziej skomplikowane tak jak te nowe diesle które są udoskonalane na szybkiego i dlatego potem klienci mają problemy!

Takie auto naprawisz tylko u bardzo dobrego elektronika z doświadczeniem a takich jest u nas jak na lekarstwo.Wszyscy naprawdę dobrzy pracują za granicą.W Polsce została ich garstka.

Życzę Ci powodzenia żebyś znalazł człowieka który wie co robi!:wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 0380 sygnalizuje usterkę w ukł. świec żarowych.

Sprawdź więc czy któraś nie jest spalona.

Meriva ma już szynę CAN więc, żeby mieć możliwość diagnostyki układów musisz mieć interfejs dostosowany do pracy z CAN.

Nie wiem czy znajdziesz zestawienie kodów z polskim tłumaczeniem. Wszyscy posługują się wersją angielską, a błędy każdorazowo tłumaczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odłączyłem masę na 15 minut ale błąd pozostał 0380 trochę mnie denerwuje ta paląca sie kontrolka aczkolwiek auto chodzi nienagannie...dodatkowo rozprogramowałem sobie radio a nie mam kodu (gdzieś się zawieruszył i nie mogę znaleźć i lipa) :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie trochę powiązane z tematem...

Wciskam pedał hamulca i pedał przyspieszenia i włączam stacyjkę?

Odczyt kodu z wyświetlacza kilometrów?

Czy później jeszcze jakieś zabiegi żeby wyjść z tego "trybu serwisowego"?

 

Sorry, ale jestem laikiem...dzięki za wyrozumiałość!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisałeś. Oba pedały do podłogi.

Błędy wyświetlają się kilka sekund i wyświetlacz sam powraca do wyświetlania kilometrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece mam dobre a kontrolka raz się zapala raz nie, czy jak kupie interface diagnostyczny to czy dam radę sam wykasować błąd bo widziałem w programie diagnostycznym taką opcje. Czy to prawda że nie działają te na wejściu USB poprawnie z laptopem w sumie trochę mnie to dziwi bo tylko takie w większości są sprzedawane a nie chce wywalać 120PLN w błoto :wesoly::wesoly:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 19:00 ]

Kod 0380 dotyczył oczywiście jednej przepalonej świecy. Fabrycznie miałem NGK, na takie też wymieniłem. Sama operacja wymiany bardzo pracochłonna, polecam jechać do naprawdę dobrego serwisu i wymienić cały komplet.

Warto dać nawet 80 zeta niż samemu się piep..yć. Dojście do świec w tym silniku to istny koszmar ;/ .

Bez różnych przedłużek nie ma szans odkręcić samemu. W innych autach pewnie jest lepiej, lecz w Merivie komora silnika jest bardzo mała. Nareszcie czuję przyjemność z jazdy gdy nie drażni mnie kontrolka z kluczykiem a i na zimę będzie jak znalazł i nie zaskoczy mnie nawet minus 20 :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

JacD

 

powiedz jak to jest z tym odczytywaniem błędów w samochodzie?

to znaczy da się tak zrobić żeby sam błędy wyświetlił?

to działa we wszystkich nowszych oplach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam podobny problem, gdy wcisne obydwa pedaly zaczyna migac kontrolka z autkiem i kluczyniem 10x, 3x, 8x, 10x, wiec sadze ze to ten sam blad, wymienilem swiece zarowe, mimo i stare po sprawdzeniu tez dzialaja, niestety problem pozostal, kontrolka z autkiem pojawia sie po paru minutach jazdy, gdy wylacze silnik i odpale od nowa problem znika, ale tez tylko na jakis czas, czy po wymianie tych swiec nalezy, skasowac bledy w serwisie, czy moze jest inna przyczyna tego problemu? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności