Skocz do zawartości

metaliczne stuki po pełnym skręcie kół


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ponownie :wino:

Mamdziwny problem z moim autkiem. po pelnym skrącie kół w czasie jazdy słysze metaliczne stuki które po chwili mijają :wino: stuki jakby klocek chamulcowy był luźny i dzwonił o tarcze :wino:

drugi problem to cykliczne ciche buczenie dochodzące z przodu auta. Buczenie pojawia się przy prędkości 90 km/h i zanika przy 130km/h.

samochud ciągle jest na gwarancj może powinienem z tym iść do aso ???

z góry dziękuje za wyjaśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaliczny dźwięk przy pełnym skręcie, to najprawdopodobniej zewnętrzny przegub półosi napędowej, co do szumów to mogą być to np. opony, miałem kiedyś taki model opon który hałasował w przedziale od 80km/h do 120km/h, stawiał bym na oponki! Ale jeśli strzela (stuki) przy pełnym skręcie to tego bym nie bagatelizował, jeśli autko jest na gwarancji to jak najszybciej pojechał bym do serwisu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

co do opon : continental sportcontact 3

a co do przegubu to czy to możliwe że jest cicho przy skręcie a metaliczny stukot zaczyna się nasilać podczas jazdy nawprost? dziwne!

ale chyba skocze do aso

dzięki za odpowiedzi :wino::wino::wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że chodzi Ci o stukanie przy pełnym skręcie i dodaniu gazu? na wprost to raczej nie przegub, chyba, że wewnętrzny w skrzyni biegów, ale wtedy było by słychać mocny stukot przy np.ostrym dodaniu gazu!, może w Twoim przypadku to łożysko w kole, lub nie odbijający tłoczek hamulcowy.Po przejechaniu paru kilometrów sprawdź czy któreś z kół nie jest gorące!

 

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 23:01 ]

A jeśli chodzi o te szumy, to kupiłem autko sąsiadce z tymi oponami, opony są z końca roku 2007 i niestety głośno hałasują. Więc uparcie stawiam, że to oponki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie :wino:

sprwadze i napisze co i jak.

narazie dzięki :wino:

co do opon masz racje do cichych nie należą :wino:

 

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 16:20 ]

przejeczałem jakieś 80 km i nie zauważyłem aby koła były ciepłe.

ponadto stuki utaly ?????????

 

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 14:07 ]

Witam Wzsystkich

 

powód stuków zlokalizowany: osłona sworznia wachacza dotykała czasami tarczy i dawała odgłos podobny do lużnego klocka . blaszka odgięta i jest ok :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności