Skocz do zawartości

Problem z licznikiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Kupiłem sobie Opla Corse 1.5 rocznik 1993 Diesel i gdy wracając do domu z moim nowym autkiem chciałem zobaczyć jak szybko rozwinie się do setki. Po chwili licznik był na 100 ale patrze w lusterko. Samochód chce mnie wyminąć, patrze a tu Maluch mnie wyprzedza. I mam takie pytanie. Mój licznik na starcie wynosi 20 i chce wiedzieć ile trzeba odjąć od np. tej 100 aby wiedzieć jaką mam prędkość. Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz z GPSem

bedziesz wiedzial ile przeklamuje

srednio liczniki przeklamuja 8 km/h z tego co sprawdzalem

 

p.s. widzialem maluchy ktore zamykaly licznik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci koelga GAWLAK pisze

to ze wyprzeda cie maluch wcale nie zanczy ze jedziesz wolno (wolniej niz pokazuje licznik)

ja swoim poprzerabianym maluchem dzis bez problemu osiagam 160 (i wcale nie musze jechac z gorki)

tez raz bylem zdziwiony jak mnie przy 220 na autostradzie stara ascona chciala wyprzedzac

na nastepnym parkingu pogadalem z kolesiem i jak mi pokazal co tkwilo pod maska to mi kopara opadla

mial tam V8 i prawie 300KM mocy - ale nei wiem z czego seryjnie byl ten silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak masz na starcie 20 km to zawyża o 20, czyli jak na liczniku pokazuje 100 km że jedziesz, to faktycznie jedziesz 80 km

Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz? :wino: Z tego co piszesz wynika ze jak jade 30 to w rzeczywistosci mam 10km/h?. Pare razy jechałem za Astrą szwagra i szybkosciomierze pokazywały bardzo zblizoną prędkość mimo że w astrze zaczyna sie od 0 a w mojej Corsie od 20. A co do maluchów to zdarzają się diabelskie pudełeczka :D . Już zdarzało mi sie jechać za takim superszybkim maluszkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsens ja mam corse 17D 96 silnik isuzu i prędkościomierz odrywa się na "dwójce" a co do setki eeh jeśli chodzi przyspieszenie to trzeba pamiętać że jest to wolno ssący diesel i on raczej nie ma takiego przyspieszenia i nie lubią żyłowania na wysokich obrotach. a to że maluch cię wyprzedził włóż do malucha opony szerokości 185 i 4 osoby he maluszek nawet do 80 nie dojdzie (no chyba że ma silnik ze 127 :D) diesle to są raczej wytrzymałe konie kopalniane a nie króliki no chyba że masz turbinę z pompo wtryskiem :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności