Skocz do zawartości

pali duzo benzyny


Gość sypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam meczy mnie taka sprawa auto pali duze ilosci benzyny np na 500 km na gazie spali paliwa za 50 zl a moze nawet i wiecej.Jaka moze byc przyczyna na regulacji powiedzieli ze sonda ok,auto idzie super na gazie i na benzynie nie ma mowy o szarpaniu muleniu itp.Paliwo na pewno nigdzie nie ucieka wszedzie jest suchutko zbiornik przewody zero nieszczelnosci przy kolektorze czy wtryskach,benzyną nie czuc nigdy.Wiec co to moze byc,zbliza sie zima to zacznie palic pol na pol,aha instalka to sekwencja na stagu-300,dzieki za wszelkie sugestie pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencja sama przelacza na gaz z tego co wiadomo

nie odpala na gazie tylko na benzynie

 

wiec co sie dziwisz ze spala wache

za 50 zeta ile to jest 10 litrow ??

to wychodzi 2 na 100

ile robisz dziennie kilosow ??

jak czesto gasisz i odpalasz auto w ciagu dnia ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowa zrobiona w trasie czyli 200km reszta miasto a instalka przelacz na gaz szybko.Za 50 zeta wyjdzie okolo 12 litrow czyli 3 na sete doliczyc spalanie gazu 10-12 to nie wyglada za ekonomicznie.Po zalozeniu palil beni za 50 zeta na 2 zbiorniki gazu okolo 700 km.Ostatnie tankowanie wskaznik prawie na polowie grubosc kreski mniej 400 km mniej beni niz 1/4 zaraz bedzie rezerwa, dla mnie to cos nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

sypek, co to za obliczanie za 50 zł

chcąc dokładnie obliczać lejesz do pełna następnie zapisujesz licznik po przejechaniu iluś tam km. znowu tankujesz do pełna i obliczasz z km. a nie po kreskach :wink:

sądzę że jeśli silnik dostawał będzie i benzynę i gaz to będzie się zalewał praca silnika będzie nie równa ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wynik jest taki,że do każdych 100km na gazie doliczam literek beni no może ciutek powyżej literka.

Jak ci dużo spala to albo:

często odpalasz na beni albo masz ciężką nogę zanim przełączy,albo masz coś spaprane w ustawieniach kompa od gazu albo np masz termostat wyrypany i zanim nagrzejesz duży obieg to nie przełączy.Może też coś w ustawieniach kompa od auta i za dużo beni wtryskuje a może jeździsz na ssaniu? Jaki masz odczyt spalania pokazywany przez kompa na postoju?-u mnie na postoju po odpaleniu zimnego autka około minuty silnik spala więcej paliwa tak 3 litry na godzinę i po upływie tej minuty schodzi stopniowo do 0,9 L/godzinę.Trwa to max minutę może dwie a czy u ciebie jest tak samo?

 

U mnie jak jest temperatura 20C na zewnątrz to przełącza na gaz po przejechaniu 500 m.Jak jest zimniej tak np 10 st C to po 800 m.Ruszam od razu po odpaleniu-nie grzeję na postoju.

Jakby nie było to za dużo spala bo 50 pln / 500 km to 0,1 pln/km a u mnie wychodzi 0,058-0,052 pln/km czyli niemal połowa tego co u ciebie.

A może ta sekwencja nieudana?

A może twoje obliczenia są nieprecyzyjne?

 

 

Może zapisz stan km i pojeździj z miesiąc pozbieraj rachunki za benie i gaz i przelicz to wtedy ponownie.Dane z kilku miesięcy były by najbardziej wiarygodne.Albo zatankuj do pełna spisz km ..... j.w.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez duzo pali beny ale tylko jak zaleje 95, nie wiem malo kaloryczna czy co.

Jak zaleje za 50zł 98 to prawie 2 miechy pomykam jak 98 to 3 tygodnie.

Jezdze zawsze tak samo do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam termostat ma mam nowy kompletny z obudowa iczujnikiem oryginal BEHR na zimnym zawsze jade spokojnie nie daje w palnik przy temp 10 stopni przy ogrzewaniu na polowie skali,przelacz na gaz po 2km.Przy ogrzewaniu na ful jeszcze dluzej,moze to wina ze mam parownik wpiety w obwod grzania przepustnicy,podlaczony do tej cieniutkiej rurki.Co do instalki jestem z niej zadowolony super idzie nie ma roznicy benia czy gaz,silnik pracuje rowniutko nawet na wolnych obrotach wskazowka stoi jak przyklejona.Tylko to spalanie benzyny mnie osłabia bo co bedzie przy -20?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie benzyny wiąże się też z ilością odpaleń, ilości przejechanych km od odpalenia do zgaszenia itd.

Bo wiadomo że jak ktoś odpala auto, jedzie 2-3km i gasi, potem zaś odpala i jedzie 2-3km itd to więcej spali beni na 100km niż taki co odpala, jedzie 20-30km gasi, znów odpala i jedzie 20-30km. Jest to chyba zrozumiale?

Pozatym jesli się martwisz spalaniem benzyny w zimie, to sobie ustaw instalke żeby odrazu przelaczala się na gaz po przegazowaniu. Ja tak mam i nie narzekam. Owszem troszke bardziej parownik w dupe dostaje...

Silnikowi to praktycznie bez różnicy, spalanie wychodzi malutkie, a palować nie paluje, tymbardziej na zimnym. Jedyne co to membrany w parowniku dostają w dupe, bo zimny parownik, no ale nie są takie drogie, prędzej czy później się zurzyją, a taniej wychodzi odrazu na gazie jeździć :)

Dlatego ja dla przykladu benzyne tankowalem góra 3 razy. Raz po kupnie auta, bo rezerwa swiecila, żeby pompki nie zajechać, nalalem nie pamietam ile ale coś za góra 50zl, potem jeszcze dolalem po gdzies pol roku za 50zl bo bylo ok 1/4 baku i jakis czas temu znowu zalalem za ok 50zl bo bylo ponizej polowy, zblizala sie 1/4 baku. Zawsze staram sie miec w baku dosc paliwa, przynajmniej powyzej 1/4 baku, bo szkoda mi pompki. Teraz po ostatnim tankowaniu mam prawie full bak :mrgreen:

A od kupna auta minelo już rok i 3 miesiące. Więc jak widać benzynke tankuje bardzo żadko, a jeżdże glównie na krótkich odcinkach, glownie miasto i odcinki do 5km wiec czesto gasze i zapalam, a zapalam zawsze z benzynki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie moge tak ustawic,minimalna temperatura do ustawienia u mnie to25 C mniej sie nie da.Mi ustawili na 30 sam sie nie podlacze bo nie mam jak poza tym instalka jeszcze na gwarancji jak sie zjergaja ze cos kombinowane bedzie problem.Moze ktos wie jak to ztym parownikiem ogrzewanym z podgrzewania przepustnicy,moze lepiej by bylo zeby go wpieli w obwod nagrzewnicy.Plyn grubszymi rurkami szybciej by nagrzal parownik i szybciej by sie przelaczylo na gaz co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartobbb przez 15 m-cy posiadania auta zalałeś je pb za 150 pln, tj. niewiele ponad 30 l benzyny

jak nabyłeś auto to świeciła się rezerwa, teraz masz zatankowany prawie do pełna, czyli domniemam, że co najmniej w 75%

mam takie pytania:

1. ile km zrobiłeś asterką przez ten czas?

2. jakiej długości trasy najczęściej przejeżdzasz?

3. jakiej pojemności masz bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności