Skocz do zawartości

skaczace tem w vectrze 1.9 cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

od niedawna jestem posiadaczem vectry c z 2006 r z silnikiem 1.9 cdti. Mam pytanie zwiazane z temperatura silnika. W czasie jazdy wskaznik temp. plynu chlodniczego caly czas przemieszcza sie miedzy 80 i 90. W moim poprzednim aucie (toledo 1.9tdi) wskazowka caly czas stala na 90. Drugie moje pytanie to czy w komputerze pokladowym (BC) sa inne funkcje niz time i cisnienie w oponach? Jezeli sa to jak je uaktywnic. No i ostatnie pytanie ,. Nie dziala mi gniazdo zapalniczki z przodu i z tylu auta, dziala za to gniazdo w bagazniku . Pewnie to kwestia bezpiecznikow tyle ze nie wiem gdzie i ktore to sa. Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam vectre 1.9 cdti 150KM i z temperatura tez mialem na poczatku watpliwosci, ale ten zakres temp (80-90) jest podobno prawidlowy. Tylko kilka razy latem temp. w korku temp doszlo do pelych 90 C.

Jesli chodzi o komputer pokladowy to mialem to samo, w ASO wgrali mi oprogramowanie i teraz mam cisnienie, timer no i najwazniesze zuzycie pailwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Ja również mam wątpliwości co do temperatury silnika .. ja mam większe skoki temperatury tzn. od około 75C do około 90 C .. jak jadę w mieście, a własciwie stoję w korku to temperatura podskakuje mi nawet do 90C .. wystarczy, że ruszę i jadę powoli .. ale jadę i temperatura spada do około 78C .. a przy jeździe (około 110 km/h) po autostradzie temperatura spada nawet do 75C; samochód mam niestety dopiero od lata, ale na ile sie znam na tym .. to nie chyba nie jest normalne .. czy czasem problelem nie jest niedomykajacy się termostat .. już dawno bym wymienił go na nowy .. ale cena mnie zabiła .. 250 PLN .. to nie jest cena częsci, za którą można wymieniać częśc nie będąc pewien czy to na pewno jest ta część. Dokładne wartości podaję za komputerem.

Na wskaźniku wskazówka opada do wartości drugiej (krótkiej) kreski ..

Jeżeli ktoś ma taki samochód .. proszę o weryfikację i sprawdzenie jak temperatura zachowuje sie u niego .. wielkie dzięki ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mnie problem wygląda inaczej, samochód nie osiąga temperatury 80 stopni. Mam vectrę 1,9 CDti 150KM w trasie zwłaszcza teraz gdy na zewnątrz już zimno wskazówka ani drgnie cały czas wychylona prawie do końca w lewo nawet nie zblirza się do 80. co prawda w środku ciepło. pomóżcie czy czeka mnie wymiana termostatu czy coś innego to może być, dodam że poziom płynu jest wystarczający. I jeszcze jedno jak zatrzymam się np na światłach to temeratura wraca do normy czyli 85-90 stopni, jadę dalej i znów spada na lewo do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak juz sie rozgrzeje to jest okolo 15min , wtedy tem osiaga 80-85 C . Jak mu dam ostro w rure to dojdzie prawie do 90, gdy wroce do normalne jazdy wraca do 80-85,

Dodam ze tez mialem watpliwosci wiec pojechalem do ASO , tam dosc szczegowo to sprawdzili, m.in. termostat - podobno pracuje prawidlowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wskazuje raczej 70 stopni, a nie wiem czy to nie za mało, jak zatrzymam się to rośnie do 80 ruszam i znów początek skali. to norma czy jak, bo nie wiem czy panikować czy przyjąć to ajko norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności