Skocz do zawartości

stuki wewnątrz samochodu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustaleniem źródła stuków z tyłu samochodu w Corsie C Twinport. W czasie jazdy po nierównościach słychać stuki w części tylnej samochody dochodzące od siedzeń pasażera. Co0 może być przyczyną tych hałasów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam całkiem podobny problem z dziwnymi stukami , dochodzących z tyłu samochodu w czasie jazdy po nierównościach i nie wielkich dziurach w jezdni .

Są to bardzo dziwne stuki (dźwięki ) które trudno określić (opisać).

Wymontowałem półkę , plastikowe boczki w bagażniku , pasy bezpieczeństwa wyrzuciłem wszystkie klamoty z bagażnika, kolo zapasowe, czyli wszystko. Nic to nie dało

Woziłem kumpla w bagażniku ( i odwrotnie ) po nierównościach i małych dziurach,

Żaden z nas nie mógł zlokalizować tych stuko-dźwięków .

Po zbliżeniu ucha do nadkoli, tak jak by stuko-dźwięki były bardziej (głośniej) słyszalne .

Myślałem że to amortyzatory ( dokładniej ) plastikowe osłony amortyzatorów , w tym celu wetknąłem kawałki gąbki miedzy plastikową osłonę a amortyzator, i lipa , stuka dalej.

W najbliższym czasie (jak przestanie padać) zamierzam to wszystko powtórzyć , dodatkowo wymontuję tylną kanapę i nadkola. Tylna kanapa była już ściągana ,

gdy robiłem instalacje audio,

Pamiętam ze miałem problem z ściągnięciem , trochę się szarpałem z tą kanapą , może się te zaczepy odkształciły .

Jeżeli w dalszym ciągu nic to nie da w ustaleniu źródła stuko- dźwięków,

nic nie pozostaje , tylko podnieść auto do góry i szukać dalej.

Gdy byłem na pierwszym ( i ostatnim ) przeglądzie gwarancyjnym zgłosiłem problem ,

serwisant nic nie stwierdził , czyli wszystko w porządku .

pkubiu – jak by Ci się udało zlokalizować te stuki to napisz na forum w tym temacie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stuki umilkły a nic nie robiłem...... nie wiem czy to sytuacja chwilowa czy problem sam zniknął? Dziś znów przejadę się po wertepach i będę nasłuchiwał :shock:. Morze wczoraj nie dosłyszałem tych stuków. Sprawdzę również obudowy amortyzatorów i ta rurę wydechową i dam znać

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Bifrost14

Witam. Mam podobny problem. Wcześniej myślałem, że to końcowa część tłumika i..... tłumik mi się urwał... pojechałem do gościa do warsztatu - pospawał tłumik.... Jednak owe "stukanie", o którym koledzy piszą nie ustaje... Badanie techniczne podczas przeglądu na "trzepakach" nie wykazało, by amory były złe... Wymieniłem gumy trzymające tłumik - nic... sprawdzałem na kanale - sam tłumik trzyma się sztywno.. tak więc to nie on jest źródłem hałasu(chyba :wink: ) :? Tak więc co to może być?? Dodać mogę tylko tyle, że jest to takie głuche dudnienie, które zwiększa się wraz z obciążeniem tyłu samochodu.. Jak z tyłu siedzą 2 osoby to nawet podczas ruszania gdy dodaję gazu słychać ten dobijający dźwięk :wink: ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustaleniem źródła stuków z tyłu samochodu w Corsie C Twinport. W czasie jazdy po nierównościach słychać stuki w części tylnej samochody dochodzące od siedzeń pasażera. Co0 może być przyczyną tych hałasów?

Ja tak miałem w corsie c, okazało sie, że wina było po stronie luzu między kanapą a bagażnikiem, trzeba podłożyć coś miedzy te rygle które ją blokują a samą kanapę.

 

Dodatkowo te dziury w kanapie w które wchodzą te rygle trzeba odkręcić i sprawdzić, czy mechanizm jest ok, u mnie np. nie zatrzaskiwał kanapy z prawej strony bo spadł ten metalowy pręt odchodzący od tego "przycisku" na górze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności