Skocz do zawartości

Awaria ogrzewania czy tak ma być ??!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zafirkę 2.0 DTI 2002 i mam takowy problem :P > po ostatnich niższych temperaturach zacząłem korzystać z ogrzewania i mam zgryz. Jadę do pracy ok. 15 min! Autko startuje zimne po nocnym postoju i dopiero pod pracą zaczyna być ciepło!!:P A jak wracam to nagrzewa po chwili!!

Czy to normalne!! Czy wasze zafirki reagują podobnie?? Wiem,ze diesle, szczególnie te starsze długo się rozgrzewają, co wnioskuję z rozmów z ludźmi i chociażby po wolnym wzroście widocznym na czujniku temperatury!! Ale czy to ma przeniesienie na temperaturę wewnątrz auta!! Jeśli tak to chyba projektant sobie zażartował :lol: !!

Ile w takim razie będę czekał w środku zimy na zagrzanie auta i odmrożenie szyb?? Może to wersja przeznaczona do ciepłych krajów ;)

 

Pomocy!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy termostat jeszcze żyje.Jak masz od nowości nie ruszany to już na niego czas.

Widać to po późnym nagrzaniu silnika bo duży obieg działa a małego brak i wtedy ogrzewanko kabiny jest słabiuśkie.Chyba że w dieslach inaczej zrobili ???eeeeeeeeee chyba nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle maja duzo lepsza sprawnosc niz benzyniaki i dlatego tak wolno sie nagrzewaja. Po prostu mniej energii idzie w gwizdek i widac to chocby po spalaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle maja duzo lepsza sprawnosc niz benzyniaki i dlatego tak wolno sie nagrzewaja. Po prostu mniej energii idzie w

To zapewne prawda ale może niech inni dieslowicze sie wypowiedzą o czasach nagrzewania silnika do 90C to chłop będzie wiedzial czy ma wszystko ok czy ma jakiś defekt.W każdym bądź razie benzynka przy 15 stC na zewnątrz ma już 90C na wskaźniku po 5 minutach jazdy.

 

Dodam że w moim autku po 6 latach użytkowania termostat Wahlera wyzionął ducha i mi się w 20 minut nie chciał nagrzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem corsiaka benzynę to tez nie było problemu, grzał nawet w sroga zimę po paru minutach!!

To mój pierwszy diesel, a do tego kupiony wiosna i podczas transakcji nie przyszło mi nawet do głowinki, żeby sprawdzać ogrzewanie!!

Po waszych postach wnioskuje że starsze diesle po prostu tak mają!!

Dziwne jest przecież że na zimnym silniku grzeje po woli, a już później, nawet po kilku godzinach idzie mu znacznie szybciej!

Ale termostat sprawdzę!!

Dzięki za posty!!

Jak dojdę do jakichś konkretnych wniosków to napiszę w tym temacie jesce raz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 2.2DTI nagrzewa sie do 85st gdzies przynajmniej 20 minut.

I to nie kwestia starych diesli, bo w nowych powinno byc jeszcze dluzej - maja jeszcze lepsza sprawnosc. Za to nawet po kilku godzinach silnik ciagle jest na tyle cieply, ze szybko sie nagrzewa po ponownym odpaleniu. To duze silniki i pewnie zelastwo z ktorego sa zbudowane dlugo trzyma energie cieplna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś wyczytałem i utkwiło mi w pamięci że niektóre z nich mogą posiadać dodatkową nagrzewnicę elektryczną (zastanawiałem się nawet po co ta nagrzewnica).Może przyczyna niedogrzania wnętrza pojazdu tkwi w tym,że jeżeli jest ona w dieslach to może niesprawna?Tak tylko myślę bo nie wiem czy ją macie w autach???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauwazylem zadnej nagrzewnicy u siebie, nawet nie wiem gdzie jej szukac.

Natomiast ciesze sie, ze mam autko z ogrzewanymi przednimi fotelami. Zima to naprawde komfort, bo juz po 1-2 minutach czuc ciepelko w 4 litery ???

A palce nadal przymarzaja do kierownicy (powinna byc w zestawie tez ogrzewana kierownica)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne!!

Gratuluje grzanych foteli!! Mi zostają tylko ciepłe gacie :-)

Ale nawet jak ma być zimno zimą to i tak za swojego dizelka dam se palucha obciąć taki jestem zadowolony!!

Taki silnik to złoto!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności