Skocz do zawartości

drżenie kierownicy,dziwny stłumiony szum.......


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich......

Zakupiłem felgi alu 15` z oponami letnimi http://otomoto.pl/volkswagen-felgi-alu-4x100-195-r50-15-kola-felgi-opony-P108971.html ,pojechałem do ELEAR-u by mi je założyli sam niedałem rady,śruby w stalówkach strasznie się zapiekły.

Okazało się że śruby są za krótkie oryginalne od stalówek więc kupiłem u nich śruby i zaczeli zakładać przód ok (jednak wyjeli pierścienie centrujące powiedzieli że niepotrzebne),a co do tyłu stwierdzili że jednak oryginalne moje śruby od stalówek będą dobre gdy wyjmą pierścienie centrujące(dzień wcześniej w wulkanizacji niedaleko próbowali założyć właśnie na tył i niedali rady na tych śrubach powiedzieli ze za krotkie,powiedzieli zebym kupil dluzsze):shock:!!

Ok podczas wymiany gdy obsługa pokręciła kolem widoczny byl DUZY opór podczas obracania kola,3 obroty i kolo stanelo)Ok pomyslalem ze fachowcy to wiedza lepiej.....Zaplacilem i pojechalem....

Po 1- auto jakby plywa

Po 2- kierownica drży dość mocno(na kostce to już wogóle cięzko ją utrzymać)

Po 3- słyszę podczas jazdy taki stłumiony szum....

 

Wydaje mi się że jednak te pierścienie centrujące powinny zostać,i raczej śruby oryginalne też zastąpić dluższymi(bo jak trzyma na 2,3 zwoje to jeszcze koło zgubię)i przedewszystkim dać do wyważenia bo znajomy-sprzedający zapewniał ze nietrzeba wywarzac bo u niego w golfie bylo ok...

PROSZĘ WAS BARDZO O POMOC I PORADĘ.....

Pozdrawiam i z góry wam bardzo dziękuje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierscienie musza byc

bez tego kolo trzyma sie tylko na srubach a to nie jest bezpieczne

 

sruby tez musza byc dluzsze

2-3 zwoje ??

kurna co to za warsztat ??

a wywazyc dla swietego spokoju mozesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz niby znają się na rzeczy,warsztaty w calej Polsce atu fuszerka na wysokim poziomie:(:):(....Fuck this Elear:)

Kurczę dziękuje ci za info,jednak jakie pierścienie dobrać,znam średnicę piasty ale gorzej z felgą czy po prostu zdjąć i zmierzyć suwmiarką otwór.....:shock:??

A jeszcze proszę o odpowiedz w sprawie tego drżenia kierownicy czy to normalne że ''na kostce''ciężko ją utrzymać w dłoniach:)drży jak skurczybyk,na asfalcie już nie tak mocno jednak gdy puszczę kierownicę wyrażnie widać że się trzęsie.....:]

I do tego ten dziwny stłumiony szum ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 4 sruby masz 56,6 mm

na 5 jest 65,1 mm

to w oplu

do VWeja poszukaj na necie :shock:

albo sam zmierz jak chcesz

pierscieni jest od groma na allegro

 

co do drgania

wywazyc opony to podstawa

ale to i tak dopiero jak bedziesz mial wszystko co potrzebne do montazu

teraz moze to byc spowodowane brakiem wlasnie pierscieni

 

co do szumu

jedyne co moze byc to opony

 

plywanie i temu podobne to moze byc przez szerokosc opon

wczesniej miales wezsze ??

to teraz sie przyzwyczaj do tego co jest

szersze opony niestety to powoduja

szczegolnie jak auto nie ma wspomagania

albo sie smigalo dosc dlugo np na 175

teraz bedzie roznica w koleinach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się cały czas jezdziłem (ze wspomaganiem)na 175 14` teraz jest 195 15` niski profil w miarę......

O.k to zrobię jak piszesz kupię pierścienie zamontuje,pojade wyważyć koła i zmienie z tyłu śruby z tych co mi wrzucili z poprzednich oryginalnych stalówek na dłuższe.....

A z oponami to masz rację dziś obejrzałem koła z każdej strony i w dwóch po pierwsze bieżnik troszku zjechany a po drugie na jednej oponce mała bulwa:(......

Widzisz a jak z tym mierzeniem,bo w ogłoszeniu niby napisał że od VW ale to są Alu BORBET więć.... :rockon: .....Więc zmierzyć otwór i pod taki brać pierscienie tzn,z moich 56`6 na .....średnicę otworu alu?

Dziękuje ci kolego za pomoc i.....dokształcenie :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyć otwór i pod taki brać pierscienie tzn,z moich 56`6 na .....średnicę otworu alu?

dokladnie

szukaj przejscia z opla na VWeja :rockon:

 

borbet nie borbet

robi felgi do wielu aut nie tylko do opla :drunk:

 

skoro zjechane i bulwa to opony masz do wymiany niestety :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak oponki do wymiany,ale to już na wiosne....(brak funduszy tymczasowo),i tak zaraz trzeba będzie zmienić na stalówki.......Dzięki wielkie jeszcze raz.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności