Skocz do zawartości

Pomocy- Kierownica drży tylko przy 80km/h


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam wszystkich. Zwracam się do Was o pomoc, może ktoś miał podobny problem i wie co może być usterką. Otóż autko - Corsa C- prowadzi się super, nic nie ściąga, nic nie stuka ale podczas jazdy z prędkością około 80 km/h coś z przodu autka zaczyna wibrować i drży kierownica i przód samochodu. Efekt ten występuje tylko i wyłącznie przy danej prędkości, jadąc nieco wolniej lub szybciej drżenie ustępuje. Wyjeździłem się po mechanikach i serwisach. Już 3 krotnie wyrównoważałem koła. Całe zawieszenie sprawdzone, 0 luzu. Opony także zmienione-i nadal bez poprawy:(. W jednym serwisie zasugerowali uszkodzony mechanizm różnicowy. W drugim serisie opla wykluczyli tą usterkę a wskazali jednocześnie oś jako przyczynę jednak nie do końca są przekonani i wymiana osi napędzającej może znów okazać się zbędna. proszę zatem o pomoc, może ktoś miał podobny przypadek.

Z góry dziękuje za wszystkie posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kolego opony z przodu na tył:shock:! Ja kupiłem nówki oponki i okazało się że samochód zaczął wibrować a zawieszenie było ok! Pojechałem do serwisu i oddałem opony do reklamacji. Okazało się, że reklamacje uznali, powód wada fabryczna opon! Zmień oponki z przedniej osi na tylna i odwrotnie powinno pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kolego opony z przodu na tył:shock:! Ja kupiłem nówki oponki i okazało się że samochód zaczął wibrować a zawieszenie było ok! Pojechałem do serwisu i oddałem opony do reklamacji. Okazało się, że reklamacje uznali, powód wada fabryczna opon! Zmień oponki z przedniej osi na tylna i odwrotnie powinno pomóc.

Potwierdzam to samo miałem . Jedynie wymiana opon pomogła i oczywiscie reklamacja nowych opon którą uznali po 10 dniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Koła zmieniłem i...dalej to samo:(. Już mi ręce opadają. Najdziwniejsze jest to że drgania te występują jedynie w przedziale prędkości 80-82km/h. Przy mniejszej i większej prędkości absolutnie nic nie czuć. Podczas jednak tej feralnej prędkości wibruje nie tylko kierownica ale cały przód samochodu. Wtedy jakiś element prawdopodobnie wiruje z częstotliwością taką że wywołuje on pewien rezonans, który nasila drgania. Jeszcze spróbuje jutro tym powalczyć, będę informował na bieżąco co udało mi się ustalić. Może komuś przyda się ta informacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmienic opony na inne nawet na zimowe bo ja zmienialem tez tył na przod i miałem drgania tylko ze przy 120 km. albo jeszcze mogą tarcze miec bicie sprawdz to.

pozdrawiam i powodzenia życze. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Problem rozwiązany. Piszę bo może komuś przyda się ta informacja. Problem tkwił w półosi. Prawdopodobnie była lekko wykrzywiona lub uszkodzony był tłumik drgan (metalowo-gumowy pierścień zamontowany ja jej środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności