Skocz do zawartości

Lampka chłodzenia silnika-astra II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Auto Opel Astra II rok 1998 wer. comfort gaz/benzyna Klimatyzacja

W czasie jazdy zapala sie lampka chłodzenia silnika.Dlaczego tak się dzieje ? Co jest tego przyczyną? Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryszardk1952, Poziopm płynu chłodzącego jest właściwy?

Bodajże jak jest mało oleju we wspomaganiu to też chyba ta kontrolka się pojawia no i jak coś nie tak z klimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże jak jest mało oleju we wspomaganiu to też chyba ta kontrolka się pojawia no i jak coś nie tak z klimą,np za mało czynnika.

plyn wspomagania i klima nie maja nic do kontrolki plynu w chlodnicy

 

sprawdzic plyn chlodniczy i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

witam

 

Mam problem w astrze 2 1,4 16v - 5 -10 min po zapaleniu silnika zapala się również żółta kontrolka wyglądająca jak chłodnica z małym wiatraczkiem w środku - ponoć to kontrolka poziomu chłodziwa ?? czy faktycznie tak jest (w "sam naprawiam" ani słowa o tym co dokładnie to jest ) uzupełniłem poziom płynu chłodniczego ... a kontrolka pali się dalej ???

 

czego to mogą być objawy - i ewentualnie jeśli to czujnik się zepsuł to gdzie go znależzc i jak sprawdzić czy faktycznie działa :mrgreen:

 

scaliłem 2 tematy/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

czego to mogą być objawy - i ewentualnie jeśli to czujnik się zepsuł to gdzie go znależzc i jak sprawdzić czy faktycznie działa :mrgreen:

A wiatraki się kręcą ? Po osiągnięciu temperatury około 90 C. powinny się włączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdzic plyn chlodniczy i tyle

Z innej beczki, czy płyn można uzupełniac w trasie, czy silnik musi ostygnąc i dopiero mozna lac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

A wiatraki się kręcą ? Po osiągnięciu temperatury około 90 C. powinny się włączyć.

 

 

 

tak jeden z nich na pewno tak ... tj ten w środku (jak oglądałem silnik to się włączył przy mnie po chwili sie zatrzymał i znowu się wyłączył ) wyczytałem tutaj również że to może być złącze przy lewym kole od zderzaka ... ponoć odpowiada za wentylatory właśnie nie miałem czasu od wczoraj na nie zerknąć dokładnie ale wieczorem sprobuje je wypiąć i ewentualnie oczyść ..

 

jakie mogą być jeszcze inne przyczyny włączenia się tej kontrolki - takie cobym mógł sprawdzić ręcznie ... bez podłączania komputera

 

tak nawiasem proszę napiszcie (auto z kompem mam od niedawna ) ile sobie mechanicy borą za podłączenie się do komputera odczytanie wskazań ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

tak jeden z nich na pewno tak ... tj ten w środku (jak oglądałem silnik to się włączył przy mnie po chwili sie zatrzymał i znowu się wyłączył )

Po około 10 -15 minutach jeżeli stoisz w miejscu to powinien się także włączyć ten z przodu od klimy.

tak nawiasem proszę napiszcie (auto z kompem mam od niedawna ) ile sobie mechanicy borą za podłączenie się do komputera odczytanie wskazań ??

 

Od 50 zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Od 50 zl

 

 

 

zawsze wiatr w oczy :D zna ktoś może kompetentnego mechanika we Wrocławiu u którego można by się podłączyć ??

 

może jeszcze jakieś sugestie co do tej kontrolki -

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności