Skocz do zawartości

błedy z kompa - Astra III, kto mi odczyta ? help


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

 

Byłem przed kupnem autka na kompie u pewnego pseudo mechanika. Odczytał mi następujące błedy:

 

P1571 Brake Switch Not

Circuit Present

Malfunction

(Exterior

Lightinh/Turn

Indicator System)

 

U2143 Steering Angle Present

Sensor not Calibrated

 

P0650 Malfunction Present Indicator Lamp

(ML) - Control Circuit

 

U2108 Invalid Data Present from ABS ( Anti Lock Brake System) ( ABS/TC ESP [Vehicle Dynamic System]

 

Na koniec stwierdził ,że nie mam ABS w jednym kole, i jest jeszcze jeden nie skalibrowany czujnik, a pozatym jest wszystko super.

 

Aczkolwiek jak na to patrze to wyglada mi to o wiele czarniej :rockon:

 

Jeśli ktoś miał podobne błedy - to proszę o pomoc i wyjaśnienie co to tak naprawdę jest ?

 

Czy coś poważnego ? ( wizywa w Aso ), czy po prostu pierdoły ?

 

Patrzyłem na jakieś kody błedów z neta ale nadal mi to nic nie mówi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1571 uszkodzenie czujnika pod pedalem hamulca lub jego okablowania

P0650 uszkodzenie lampki kontrolnej

U2143 do kalibracji ustawienie kierownicy (nie wiem z czym to sie je)

 

a ABSem powinno wskazac ktory czujnik jest padniety

 

 

ogolnie jezeli to auto zakupiles to zalamka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2108 - brak komunikacji między szyną CAN a ABS.

Możliwe przyczyny - wiązka przewodów, moduł ABS, ECM.

 

U2143 - nie skalibrowany czujnik położenia kierownicy. Z tego wynika, że masz ESP. A więc każda wymiana końcówki drążka kierowniczego powoduje zmianę położenia kierownicy i stąd konieczność skalibrowania czujnika przy położeniu kierownicy do jazdy na wprost.

 

P0650 - błąd w kontrolce "Check" (albo samochód z kluczykiem w obrotomierzu albo silnik w prędkościomierzu).

Możliwe przyczyny - wiązka przewodów, sama kontrolka, ECM.

 

P1571 - czujnik położenia pedału hamulca lub jego wiązka przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak dlaczego uwarzasz ze jesli kupile fure to załamka ?

Fakt kupiłem ???

ale każda fura ma jakieś błedy a jeżdzi sie normalnie, abs działa a samochód zachowuje sie poprawnie. A na jutro jestem umówiony na komp do opla....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos sprzedawal auto z takimi usterkami

to jestem ciekaw co jeszcze jest uwalone

albo na czym oszczedzal bo mu sie nie chcialo porzadnie naprawic

osobiscie nie kupuje jak cos szwankuje

i nie sprzedaje jak nie jest sprawne w 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak naprawdę dowiem się jutro co z tym samochodem jest nie tak...

 

Mam nadzieje ,że pierdoły bo w tym momencie tak to wygląda, ale napisze co mi powiedzieli w oplu.

 

Generalnie w samochodze nie ma sie do czego przyczepić - wygłąda jak nowy, mierzony testerem lakieru, sprawdzane zawieszenie i hamulce - jedynie te błedy...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie zapłacisz jeszcze troche za naprawe tak ze koszty wzrosna samo podłaczenie do kompa kaza Ci zaplacic 120 zł a gdzie reszta a może jakis warsztat specializujacy sie w Oplach nie myslałes o tym ??. Napisz jak zalatwiles sprawe .Pozdrawiam ???

 

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 10:15 ]

A ktos odczyta te blędy wiem ze chodzi o imobilajzer tylko cos wiecej P 1614 , P 1616

prawdopodobnie trzeba wgrac nowe oprogramowanie a to kosztuje 150 zł.

Jak tylko tyle to spoko ale jak bede musiał wymienic cały modem hm...........

Z góry dziekuje . :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, byłem w Aso Opel. Zapłaciłem 150zł. Błedy znaleźli te same. Okazało się ,że to nic poważnego,błedy miekkie, np. ktoś odłaczył na chwile jakąś kostke i z tego powodu brak komunikacji. Pokasowali je i powiedzieli ze samochod jest w idelnym stanie - tylko jeździć. Jedynie co mnie wkurzyło to to ,że raczej jest cofniety licznik. Na liczniku ma 86 tys, a na kompie 103 tys. Ale od razu zadano mi pytanie czy były zmieniane opony - fakt były - 2 lata temu na 17 cali 215/45. Powiedziano mi ,ze to może być przyczyna takiej niezgodności, ale nie dają za to głowy.

Najważnieszje ,że samochód jest jako nowy i o to przecież chodzi.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności