Skocz do zawartości

Po czym odróżnić?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym można odróżnić wersje niemiecka astryG od wersji polskiej. Pytam bo kupiłem auto bez papierów a jedynie z dowodem rejestracyjnym i kluczykami.Auto jak zapewniał sprzedający jest polskie,ale dopiero teraz zauważyłem że jedna obramówka rejestracji ma niemieckie napisy i mam wątpliwości.Dodam że to astra g z 1998r. 1.6 16v comfort

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to sprawdzić po numerze VIN. Trzy pierwsze litery oznaczają miejsce produkcji auta.

Np. WOL to fabryka w Niemczech - Adam Opel

 

Wersja z Poski była bardziej okrojona i np nie ma wygłuszenia silnika pod maską ;)

Z moich obserwacji wynika że wersja z Polski ma na klapie napis Opel Classic a wersja z Niemiec ma tylko Astra (jeśli się mylę to mnie poprawcie)

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to sprawdzić po numerze VIN. Trzy pierwsze litery oznaczają miejsce produkcji auta.

Np. WOL to fabryka w Niemczech - Adam Opel

 

Moj nr VIN zaczyna się właśnie od WOL,a maska ma wygłuszenie.No to gość mnie zrobił w konia mówiąc że to auto jest polskie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało wyprodukowane w połowie grudnia 1998(data z tabliczki znamionowej) a zarejestrowane było pierwszy raz w Polsce w 12 stycznia 1999r.(data z dowodu),więc może przyjechało z niemiec na lawecie i w Polsce zostało zarejestrowane? Jest taka możliwość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak wytłumaczycie fakt że moja Astra ma nr VIN zaczynający sie na WOLOT (czyli Niemcy) a na naklejce na słupku od strony pasażera mam PL?

btw. też mam wygłuszenie.

Pierwszym jej właścicielem była duża firma, cała flota Opli zakupiona w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=22790

 

tu masz temat o dekoderze VIN z astry H podejrzewam ze w G obowiazuje to samo

 

czyli nie patrzysz na te 3 pierwsze znaki a na znak 11 z kolei -to jest kod fabryki gdzei auto zostalo wyprodukowane

 

co do daty prdukcji i pierwszej rejestracji:

moglo byc kupione w DE i tam jezdzic przez rok potem ze strazsnym przebiegiem sprzedane komus do PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzysz na te 3 pierwsze znaki a na znak 11 z kolei -to jest kod fabryki gdzei auto zostalo wyprodukowane

 

 

Tylko że w Niemczech są dwie fabryki i jedenasty znak jest to 1 lub 2 i odpowiednio oznaczają

1 Riisselsheim

2 Bochum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRAJ POCHODZENIA NIEMCY

PRODUCENT ADAM OPEL AG

MODEL BEZ SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA

KOD GENERAL MOTORS ASTRA

MODEL ASTRA-G

KOD WYPOSAŻENIA GENERAL MOTORS KOD GM

TYP NADWOZIA 4-DR KOMBI

ROK MODELOWY WYNIK DOSTĘPNY W WERSJI KOMERCYJNEJ

MIEJSCE MONTAŻU BOCHUM, GERMANY

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

 

to jest wynik dekodowania mojego VIN, a na naklejce jest PL jak byk ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności