Skocz do zawartości

Opel Zafira 2.2 16V Automat. Jaki gaz ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia jestem właścicielem Opel Zafira 2.2 16V benzyna plus automatyczna skrzynia biegów. Muszę założyć gaz bo ten samochód do ekonomicznych nie należy a ceny paliwa są wysokie.Pali 8-10l/100km. Myślę oczywiście o sekwencyjnej instalacji ale nie każda instalacja dobrze spisuje się w każdym modelu silnika. Ma ktoś może taki samochód z gazem i może podzielić się swoim doświadczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam trochę inny model bo AstreII 2.016v ale proponował bym Ci jakąś dobrą instalacje sekwencyjną ja mam stag300 i nie narzekam..hehe..ale dobre są tez instalacje innych firm..różnica jest tylko w kosztach instalacji..te droższe są ponoć oszczędniejsze..nie wiem nie sprawdzałem..moja Astra pali od 9-14l..w zależności od mojego nastroju :wesoly: pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Zafirce też mam Staga i raczej jest OK,

 

moja konfiguracja:

 

Stag 300

valteki 1ohm (nie daj sobie ich wcisnąć, są do d...)

reduktor Tomasetto (u ciebie musi być bardziej wydajny)

 

do zbiornika leję 45 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

No i powracam do tematu, w przyszłym tygodniu zakładam gaz. Nie zrobiłem tego do tej pory bo miałem wyjazd do roboty a auto stało w garażu. Poszukałem trochę ofert do mojego autka i ostatnio gaziarz strasznie namawiał mnie na OMLV. jego zdaniem suuuuper itd. Ale od czego jest net :lol: no i zacząłem szukać opinii. Nie są aż takie zachwycające . Dużo osób szuka softu do regulacji bo nierówno silnik pracuje itp .Pytam jeszcze raz co warto założyć do 2.2 16V+Automat. Zaznaczam że czytałem forum ale żadna klarowna sugestia nie padła. Szczególnie cenię sugestie właścicieli 2.2 16V.

Z góry dziękuje za podpowiedzi. W moim mieście - Siedlce- jest kilku gaziarzy ale przez pewien czas nie śledziłem tematu więc nie mam pojęcia co jest teraz na rynku cenione .

 

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 22:05 ]

Witam.

zagazowałem Zafirę mam silnik 2.2 16V skrzynia automat, założyłem instalację STAG-4 , wrażenia są bardzo pozytywne brak jakiejkolwiek wyczuwalnej różnicy w zachowaniu silnika na gazie czy benzynie. Instalacja sprawdziła się, moment przełączenia na gaz niewyczuwalny, faktycznie poza przytknięciem nie czuć nic więcej. Zbiornik na gaz 55 l.jedyne co zmienili w zestawie to dali większy parownik przeznaczony do mocy 180KM tak na wszelki wypadek żeby mocy nie brakowało co im zasugerowałem , nie robili problemu . Zrobiłem już 3 pomiary zużycia gazu i tu miła niespodzianka miasto 11-12l/100km, trasa 9l/100km ( w zależności od humoru)! Trasa 260km w 5 osób spalił 24 litry gazu.Jechałem na prędkość 215km/h i tez nie było problemu cały czas na gazie. Start na benzynie, ale jak tylko silnik złapie 40st.C przełącza na gaz. Uważam że jak na taki silnik i do tego skrzynia automat to spalanie wychodzi mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat... też mam takie auto, ale spalanie pb w mieście to na razie ok. 13l/100 :). Chyba tylko gaz zostaje, bo pójdę z torbami. Co prawda na razie przejechałem tylko ok. 200km, może trzeba się przyzwyczaić do automatu... ;) 10l/100 to mi pali przy koło 120kmh na równiutkiej drodze na tempomacie. Dodam, że poruszam się po Warszawie głównie w korkach. Czy to normalna wielkość spalania dla takiego silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalna wielkość spalania dla takiego silnika?

... szczegółowe dane masz w instrukcji ...

... z nieba nie spadnie 150 KM ... skoro decydowałeś sie na mocne auto to za darmo nic nie ma ... Pozdro ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się przyzwyczajam ;) . Niestety: duży silnik + automat to odbija się na spalaniu. Za to ruszanie spod świateł - super. Główny regulator spalania jest to prawa noga - gdzieś to na tym forum przeczytałem. :) Gaz już umówiony - będzie Landi Renzo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności