Skocz do zawartości

Idzie zima??


Gość lord_wiader

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lord_wiader

Witam.

Mimo, iż mamy dopiero koniec września, a do kalendarzowej zimy zostały niecałe 3 miesiące, ale patrząc na to co się dzieje z pogodą, warto byłoby zatroszczyć się o autko już teraz.

Nie chodzi mi o sam stan techniczny auta, czyli o sprawny akumulator, pióra wycieraczek, odpowiedni płyn chłodniczy (nie sama woda destylowana :-) ), ale też o np. sprawdzenie stanu opon zimowych. Jeśli są już stare i popękane, to lepiej nie ryzykować i szybko kupić nowe. Dlaczego? Bo jeszcze można tanio kupić opony zimowe, a jak spadnie śniego to ceny skoczą w górę, a o warsztatach wulkanizacyjnych do wymiany opon czy wyważenia kół nie wspomnę. Terminy po parę tygodni.

Jeśli macie opony zimowe na felgach, to warto już teraz zanieść je na wyważenie i jak będą pierwsze oznaki zimy to samemu wymienić koła.

Jak wspomniałem, nie można zapomnieć o akumulatorze. Generalnie jeśli nie macie teraz kłopotów z rozruchem, nie świeci się kontrolka akumulatora przy włączonej większej ilości urządzeń elektrycznych w aucie, to warto dla świętego spokoju sprawdzić samo napięcie ładowania (min. 13.8V, max 14.4V), oraz akumulatora bez obciążenia (min. 12,5V).

Ciekawy artykuł, już pewnie kiedyś pojawił się na forum http://www.akumulatory.auto.pl/porady.htm

 

Jak przygotować auto do zimy? Dzielcie się swoimi poradami i doświadczeniami.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze można tanio kupić opony zimowe, a jak spadnie śniego to ceny skoczą w górę, a o warsztatach wulkanizacyjnych do wymiany opon czy wyważenia kół nie wspomnę.

Orientujesz się mniej więcej o ile procent wzrastają ceny w porównaniu do aktualnych cen?

 

Proponuję na zimę sprawdzić stan świec i kabli zapłonowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się mniej więcej o ile procent wzrastają ceny w porównaniu do aktualnych cen?

Wszystko zależy od modelu ale ostatnio czytałem że w lato za zimówki z wyważeniem 180PLN za szt a teraz sama opona kosztuje 204 PLN

 

Natomiast co do wymiany opon to ja zawsze w połowie października staram się już mieć zimówki na kołach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

180PLN za szt a teraz sama opona kosztuje 204 PLN

24zł * 4 = 96zł.

 

Natomiast co do wymiany opon to ja zawsze w połowie października staram się już mieć zimówki na kołach.

Słusznie. Opony powinno się zmieniać z letnich na zimowe gdy średnia temperatura dzienna spadnie poniżej 7°C a nie jak spadnie śnieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie za wcześnie, gdy jeszcze nie pada śnieg?

W październiku to raczej upałów nie ma więc oponie nic się nie stanie, nawet jak przez tydzień będzie +20stopni to też opona się nie zniszczy. Natomiast później zaczyna się okres przed wszystkimi świętymi i ustawiają się kolejki do gumiarzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, jeszcze ze 3-4 tygodnie i trzeba się brać za wymianę.

Dobrze, że zostałem wyprowadzony z błędu... Myślałem, że wymienia się gdy zaczyna padać śnieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=4404&highlight=sezonowa+wymiana+opon ,dotyczy wymiany zima /lato,ale to tylko róznica w nazwie miesięcy

 

Jak przygotować auto do zimy?

na pewno dobrze umyć szyby wewnątrz-będą mniej parowały

zmierzyć temperaturę zamarzania cieczy chłodzacej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności