Skocz do zawartości

Problem z mocą? czy to normalne.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od 3 tygodni jestem nowym posaidaczem Opla Vectry 1.9 CDTI 150KM.

Moje pytanie brzmi z mocą tego silnika jak u was sie on sprawuje?

chodzi mi o fakt np. wyprzedzania 4 bieg a on ciągnie powoli brak siły.

 

Poprzednio miałem służbowe Mondeo 2005rok 2.0 TDCI 130KM

i wogóle opel nie daje rady z mocą.

 

jak równiez posiadam passata 2006 rok 2.0TDI 140KM to tutaj opel wogóle nie ma co porównywać.

 

jak by ktos mógł powiedzieć czy to normalne że te silniki są słabe czy poprostu coś nie tak jest z turbiną i udać sie do serwisu. Dodam że auto ma 2 tygodnie okres dotarcia jeździłem spokojnie. Auto ma przejechane obecnie 5tys. km

 

Oraz jeszcze jedno pytanie czy olej w silniku wymienić tak jak jest w książce serwisowej przy 30 000km czy lepiej pierwszą wymiane oleju przeprowadzić szybciej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem kolego ja tez mam ten silnik i nie moge powiedziec zeby byl jakis zamulony na 4 biegu. Tez jezdzilem Mondeo TDCI, i VECTRA 150KM jest odczuwalnie mocniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów,

 

Byłem w serwisie Opla w Bydgoszczy, pan przejechał się tym samochodem i powiedział że samochód ma niesamowitą moc, no niestety jestem niemile zaskoczony bo jak dla mnie to ten samochód wogóle nie ma mocy no ale zobacze co mi powiedzą w innym salonie opla.

 

Może bardziej sprecyzuje mój problem, problem tkwi w tym że jak naduszę na pedał gazu to samochód wogóle nie ma mocy tylko pomału się zbiera. jak dla mnie albo zaniski moment albo cos jest nie tak lub te modele tak mają.

 

Jeszcze jedno pytanie chodzi o pojemność zbiornika ile wynosi, oraz ile idzie zrobić około kilometrów na rezerwie. Bo w salonie w Milecu panowie z serwisu mi powiedzieli że nie należy jeździ na rezerwie gdyż komputer głupieje i należy tanko wać jak wskazówka pokazuje połowę zbiornika. Dodam nie był to pierwszy kwietnia :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tankowania jak w baku jest połowa paliwa, to powiem tylko tyle-" A co na to wszystko mówią lekarze"? w tym serwisie to chyba auta naprawia piekarz a szefem serwisu jest Ossama Billaden. na resztę pytań nie pomogę bo nie wiem pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu jak się jeździ, to odczucia są subiektywne. Też mi się wydawało, że moja strzała słabo się zbiera. Po pewnym czasie człowiek się przyzwyczaja i wydaje się, że autko jest coraz słabsze. Dorwałem znajomego (ma opelka z takim samym silnikiem) i okazało się, że zrywamy się tak samo. Drobne różnice, ale to kwestia zmiany biegów i operowania sprzęgłem. Jak możesz zrób tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności