Skocz do zawartości

Co oznacza kontrolka klucza oraz okładzin hamulca ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam maly problem z moja Vikusia. Jakis miesiac temu zaswiecila mi sie kontrolka z kluczem francuskim, co ona oznacza dokladnie ? Doczytalem sie na forum ze auto moze wiecej palic czy słabnac. Posiadam 1,9 TDCI 150 KM i nie zauwazylem zadnej roznicy w jezdzie, auto pali tyle samo. Co moze byc przyczyna tego bledu ? Oraz wyswietla mi sie tez informacja o zurzytych okladzinach hamulcy, ale ... w instrukcji pisze ze kontrokla na liczniku informuje nas o okladzinach PRZEDNICH, natomiast mialem zurzyte okladziny w tylnich kołach i je wymienilem. Niestety kontrolka nadal swieci. Czego to wina ? Czy po wymianie klocków trzeba skasowac błędy tak jak w innych samochodach ? czy powinna zgasnac sama ta kontrolka ? Dodam ze przednie klocki moze maja 50% okladziny w stosunku do nowych.

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kontrolce auta z kluczem jest od groma tematow

instrukcje zassij z neta

moze byc powazna usterka moze byc chwilowy blad

podlacz pod komputer diagnostyczny to sie dowiesz co to

 

czujniki hamulcow sa tylko na przod

zmieniasz przednie klocki zmieniasz czujniki za jednym razem

klocki maga byc dobre ale ulegl uszkodzeniu czujnik

wtedy tez kontrolka sie wyswietla

 

 

o jednym i o drugim jest juz sporo na forum

na nastepny raz zacznij od szukania

a pozniej pisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam maly problem z moja Vikusia. Jakis miesiac temu zaswiecila mi sie kontrolka z kluczem francuskim, co ona oznacza dokladnie ? Doczytalem sie na forum ze auto moze wiecej palic czy słabnac. Posiadam 1,9 TDCI 150 KM i nie zauwazylem zadnej roznicy w jezdzie, auto pali tyle samo. Co moze byc przyczyna tego bledu ? Oraz wyswietla mi sie tez informacja o zurzytych okladzinach hamulcy, ale ... w instrukcji pisze ze kontrokla na liczniku informuje nas o okladzinach PRZEDNICH, natomiast mialem zurzyte okladziny w tylnich kołach i je wymienilem. Niestety kontrolka nadal swieci. Czego to wina ? Czy po wymianie klocków trzeba skasowac błędy tak jak w innych samochodach ? czy powinna zgasnac sama ta kontrolka ? Dodam ze przednie klocki moze maja 50% okladziny w stosunku do nowych.

 

Pozdrawiam !

Jesli chodzi o kontrolke z kluczem to w opcjii 1.9cdti to albo woda w filtrze paliwa , albo immobilizer . Proponuje zapalic auto zapasowym kluczykiem moze to pomoc u mnie przynajmniej tak bylo jesli nie to wymienic filtr paliwa ale i tak w deszczowe dni bedzie sie to zapalac. Nie wiem jednak czy tak kontrolka pali cie sie caly czas czy tylko przy zapalaniu jesli tylko przy zapalaniu to mozesz to zignorowac jeli oczywiscie nie masz zadnych nieporzadanych usterek jak pali sie ciagle to tak jak pisalem wyzej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kontrolke z kluczem to w opcjii 1.9cdti to albo woda w filtrze paliwa , albo immobilizer

a widziales liste kodow i co one oznaczaja ??

chyba nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności