Skocz do zawartości

Stuki w kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Od 2 tygodni jestem posiadaczem vectry 1,6 16V 98r Sprowadzana z Niemczech.Ale do tej pory miałem tez vectrę przez 3 latka z 91r.A teraz nowy samochód zaczął sprawić mi problemy.Polegają one na tym iż przy skręcaniu szczególnie w lewo stronę czuć spore stuki w kierownicy (przy zakupie tego nie było zaczęło to występować tak z tydzień po).Próbowałem to zlokalizować wygląda to jak stukanie w maglownicy (zaznaczone miejsce) zdjęcie 1

 

Dołączona grafika

 

ale żadnych wycieków braku płynu w wspomaganiu.Nie wiem czy to jest przyczyną.Zauważyłem

też dziwną rzecz jak dla mnie przy skręcaniu (na postoju) obojętnie w którą stronę(powiem porostu)cały samochód się rusza przód przestawia sie o o kilka centymetrów,cały samochód chodzi .Oraz gumy od przednik amortyzatorów strasznie się ruszają (pierwszy raz takie cos widze) zdjęcie-

Dołączona grafika

 

Jest to na tyle uciążliwe co porostu mnie denerwuje bo nie mogę zlokalizować tego,a nie wiem co to jest.W starym oplu tego nie było w renault siostry tez niema takich cudów.Byłem na stacji diagnostycznej,dla nich wszystko jest dobrze.proszę pomóżcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz oslony z drazkow to pewnie pocieknie plyn

obawiam sie ze maglownica do regeneracji

dobry mechanik i sprawdzic koncowki drazkow i same drozki

jak nie to to tylko maglownica pozostala

 

 

co do dziwnego ruszania przodu przy kreceniu kierwonica

to ''ten typ tak ma''

w moich vectrach bylo/jest tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybko odpowiedz.Tez stawiałem na maglownice tyle się na jej temat naczytałem,myślę tez zobaczyć skrzynie po zaczęła cieknąć na simeringach przy półośkach.

Mam jeszcze pytanko o te gumy chodzi na drążkach

 

Dołączona grafika

 

Trzeba szukać mechanika w moim rejonie strasznie ciężko o uczciwego jedynie wa-wa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak te gumy

u kumpla polecialo jak z kranu po zdjeciu gum

 

dobrze maglownice regeneruja w lodzi

kumple z wawki tam smigaja :beer:

moje auto wlasnie w wawie robili mechanicy

i powiem ze jestem zadowolony z ich poziomu wiedzy (byli mechanicy ASO opla)

naprawili/wymienili wszystko co bylo padniete w przednim zawiasie i z tylu tez

inni mechanicy w 3miescie nie znalezli tych usterek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można by było prosić o jakieś namiary z tych z wawy, mam tylko 60 km.Bo to łodzi to dalej a ich w necie znalazłem.

 

Dzięki za wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności