Skocz do zawartości

Brak mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problem, na wyższych biegach silnik po prostu się dławił po dodaniu gazu. Po regulacji już się nie dławi ale od 4 biegu brak mu mocy. Jak na trójce wkręcę go do np 80km/h to na 4 nie czuć żeby przyspieszał po ok. 1minucie dochodzi do setki a więcej to tylko z górki. Dodam że niższe biegi wkręcają się elegancko no i problem występuje tylko na gazie. Max prędkość na prostej jaką udało mi się osiągnąć to 120 km/h. Miał ktoś coś podobnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz rozwiązany dolot powietrza do silnika, czy rura od zimnego powietrza jest wyjęta? jak to u Ciebie wygląda? Może silnik dostaje za dużo powietrza i na niskich biegach jeszcze się kręci a na 4, 5 już nie ma zebrania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie filtra jest tylko otwór do którego wcześniej był przewód doprowadzający powietrze. Ale tego nie ma już od czasu jak go kupiłem i było oki.

Dodam jeszcze że wszystko zaczęło się dziać podczas normalnej jazdy ok 90km/h i nagle właśnie takie przymulenie po dodaniu gazu po regulacji to zniknęło ale samochód strasznie osłabł właśnie na wyższych biegach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli wszystko na benzynie masz ok! To może śruba od gazu jest za bardzo wkręcona i dlatego nie chce jeździć ( masz I czy II generacji instalacje?) Jeśli masz śrubę na wężu który prowadzi od parownika do miksera to instalka I generacji. Zaznacz tą śrubę żeby wiedzieć ile ją np.odkręciłeś i wykręć ją cały obrót, zobacz jak auto jeździ, jeśli będzie jakaś poprawa to jedź do dobrego gazownika, powiedz jakie masz objawy i niech się przyłoży gościu do regulacji i powinno być ok! Tylko jeszcze jaką instalacje masz w swoim aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam śrubę a za nią krokowy jako emulację sondy. Ale przecież śruba by się sama nie dokręciła podczas jazdy. Niby przewody podciśnienia i doprowadzające powietrze sprawdziłem. Może reduktor się wykruszył. Chociaż go też rozkręcałem i było oki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz śrubę i silniczek krokowy od gazu na jednym przewodzie??? To nie bardzo kojarzę po co Ci jest śruba do regulacji, a jaki masz komputer od gazu, jeśli jest sterownik gazowy i silniczek krokowy, to nie wiem po co ta śruba?

 

[ Dodano: Sro Paź 01, 2008 15:21 ]

Po za tym silniczek krokowy i jeszcze śruba to przyznaje się że w życiu takiego czegoś nie widziałem, albo jest jedno albo drugie!!! Możliwe, że coś z tym silniczkiem nie tak, chociaż jeśli jest dobrej firmy to rzadko się coś w nim psuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio416, jeśli masz to osobno - to tak spróbuj zrobić. Bo często są one razem w jednej obudowie i wtedy jeśli pada krokowy albo trzeba wymienić, a od bólu niektórzy demontują tłoczek krokowca regulacja wyłącznie ślimakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest śruba to krokowy mogę narazie wymontować tylko nie wypinać żeby emulowało na sondzie?

Odepnij wtyczkę, wywal krokowy i wstaw tam rurkę :)

Mam tak zrobione w V2000 i jeździ bez problemów, błędów nie pokazuje żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności