Skocz do zawartości

(problem) Pytanie do Dobrego Elektryka 1.7tds


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

na początku prosze moderatora o pare dni zeby nie wywalał tego tematu do kosza :wino: bo temat był nie raz poruszany ale nic nie pomogło a pisząc w tamtych tematach nikt nie odpowiada....:)

 

mój problem trwa juz długo za kazdym razem jak odpale auto świeci akumulator i wskazówka od obrotomierza śpi!! po przegazowaniu na ok 3tys obr wszystko wraca do normy! Wyeliminowałem juz 2 waszym zdaniem przyczyn miedzy innymi wymiana całego licznika sprzwdzenie masy na altku.... :drunk: Problem jak był tak jest a juz 2 elektryk rozkłada rece.... ??? oststni elektryk u którego byłem twierdził ze to wina sterownika świec żarowych...???? twierdzi ze jest on spalony... wyciągnołem go z auta rozebrałem i brat który jest elektronikiem spojrzał na niego i powiedzial ze jest wszystko ok ze nie ma opcji ze on jest spalony (zwłaszcza ze swiece żarowe grzeja bez problemu...) co radzicie Koledzy?? bo meczy nie ze za kazdym razem musze przegazować auto i pozatym jest to niezdrowe jak auto stoi cała noc i człowiek wsiada i jest zmuszony bez rozgrzania wcisnąć na 3tys obr....:wino: co radzicie bo musze ten problem wkoncu rozwiazać........ Ps. Z Poważaniem Dla Moderatora :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz mi jaki koszt?? i do kogo mam sie z tym zgłosić?? tzn zakład z jakas renomą czy do zwykłego garażownika ??? Pozdro

 

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 19:50 ]

popraw mnie jesli sie myle kolego http://www.allegro.pl/item445383024_mostek_diody_prostownik_alternator_opel_delco.html

 

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 19:51 ]

o to chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje te diody - takie jest moje zdanie

akurat tu stoi obok mnie znajomy elektryk

 

rzucil zeby sprawdzic jeszcze szczotki (da sie wyjac bez rozbierania altka) i kumutator

 

a ty skad jestes - bo muj kumpel ma w opolu warsztat elektryki sam. i zna sie na rzeczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze raz pasek, nie musi piszczeć .

ja dla świętego spokoju wymieniłem na nowy(18zł) bo już mnie szlag trafiał jak co 2 tyg musiałem stary podciągać ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie słuchajcie byłem u elektryka i powiedział mi ze mam wymontować altka i on go sprawdzi pod obciążeniem kiedy on wzbudza i w ogóle i zrobilem mały test bez demontażu

altka. zapaliłem auto i bez przegazowania jak sie akumulator ściecił na desce i obrotomierz spal właczyłem nawiew powietrza i dmuchał i po chwili przegazowałem na 3tys obr zeby obudzić obrotomierz i zeby kontrolka od ładowania zgasła i co zauważyłem...? po przegazowaniu dmuchawa jak by dostała 4 biegu zaczeła dużo szybcie sie kręcić ... moje zdanie jest takie... altek wzbudza napewno po przegazowaniu i nie jest to wina instalacji! Teraz Wy panowie mi powiedzcie czy to sa diody na altku czy co?? wymiana wszystkich na altku kosztuje u mnie 150 zł a znajomy na takiego altka z vectry z tym samym silnikiem za 200 zl... powiedzcie mi robić mój czy kupić używany ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności