Skocz do zawartości

Opel Combo 1.6 8V szarpanie i wysokie spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim Combo. Jak na mój gust to zbyt dużo pali. Po mieście spala 12l/100km, w cyklu mieszanym 9L, na trasie 7,9 L. Jakoś nie mogłem się zebrać, ale dojrzałem i chyba pojadę do serwisu. Może jednak ktoś z Was może mi podpowie czym może to być spowodowane. Drugi problem to szarpanie. Czasami przy jeździe na równym gazie silnik szarpie. Jak przyśpieszam jest wszystko ok. Trzeci problem jest taki że już dwa razy mi stanął, nie mogłem go w ogóle go odpalić. Dopiero po jakiś 5 minutach zajarzył i pojechałem dalej. Ale strachu co nie miara.

Silnik Z16se, przebieg 38 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zgaśnięciem silnika gdy był ciepły i odpalił dopiero jak trochę ostygł to może być problem z czujnikiem położenia wału korbowego, a ile średnio kilogramów wozisz w swoim Combo?czy te wartości spalania są na pusto czy autko jest załadowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja Tour, miałem na pokładzie tylko ojca. Jeszcze jeden zły objaw - przy ruszaniu silnik szarpie, szczególnie jak jest zimny. Czasami przy ruszaniu spod skrzyżowania tak szarpie, że aż zagrają zawory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do dobrego elektronika niech podłączą autko, może coś wyjdzie, sądzę że coś z elektroniką ale bez komputera się nie obejdzie.

 

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 19:27 ]

acha a kiedy wymieniałeś filtr powietrza, paliwa, świece? może filtr paliwa jest zapchany dlatego na zimnym silniku gdy auto chodzi na ssaniu dostaje za mało paliwa? czy zapala ci się kontrolka check engine?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniałem 2 lata temu, filtr powietrza w zeszłym roku, filtr paliwa - nie grzebałem przy nim. Jutro jestem umówiony w serwisie, mam nadzieję że coś mi pomogą. Pytanie do Was, ile palą wasze comboloty ;) ?

 

ps. Jeżeli naprawią to napewno napiszę wam o tym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zalecam wymianę filterków, koszty nie są duże a znając jakość naszego paliwa to możesz mieć dość brudny filtr, a czy te szarpanie występuje częściej gdy jest mokra, wilgotna pogoda, czy to nie ma znaczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kolego wymienić wszystkie filtr, jeżeli jeszcze nie zaglądałeś do paliwówki to naprawdę warto, ja wymieniam co roku i średnio przejeżdżam 20tys km a jak przetnę filtr na pół to wygląda jakby przejechał 100tys km, po za tym to bardzo tanie inwestycja i od tego na Twoim miejscu bym zaczął, brudne filtr mają duży wpływ na dynamikę oraz znacznie wzrasta zużycie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie OPLA i co się okazało .... ? Po prostu nic.

Mechanik powiedział że wszystkie parametry są w normie, termostat i sonda lambda jest ok.

Zasugerowałem, że może brudny filtr paliwa ma wpływ na zużycie paliwa. Powiedział, że nie ma żadnego. Przerywanie natomiast może być spowodowane zacinającym się zaworek EGR. Jak mi padnie to zapraszają na zdjęcie i zaślepienie oraz wgranie nowego oprogramowani umożliwiającego jazdę bez niego. NO i tyle. Zadałem pytanie retoryczne, czy mechanik jest na tyle mądry na ile pokaże mu komputer. Pan z recepcji odpowiedział mi na to, że może wystarczy zmienić stację paliw :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa nie ma wpływu na szarpanie auta!!! Ja jednak sądzę że ma, na spalanie również. :D

 

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 16:36 ]

wymień go koszt to 50zł

 

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 16:37 ]

a jeśli pada egr, to przeważnie zaświeca się kontrolka check engine i po zaświeceniu autko słabnie a nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności