Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby


Gość rogerek01

Rekomendowane odpowiedzi

ja puściłem nowy kabel od skrzynki bezpiecznikowej do szyby, zmierzyłem miernikiem i prąd na szybie był po włączeniu ogrzewania a przy wyłączeniu nie było, mysle ok, sprawdze wieczorem jak zaparuja,niestety nie dane mi było tego sprawdzić powstało zwarcie gdzieś i jak przyszdlem po 2 godzinach calkiem padł aku, do tego jak odpalilem z drugiego auta moje to alternator zaczal wariowac http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif naladowalem aku,zdemontowalem kable autko dzial z powrotem,postanowilem ze dam sobie spokoj bo szkoda kasy na elektryka, a jedna zime tak przejezdzilem to i tą dam rade :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
rogerek01, pewnie ze szkoda kasy na elektryka, niemniej jednak ja bym zajrzal jeszcze do przekaźnika. Jak Andrzej wcześniej napisal jest to ten dolny z lewej strony. Musisz go wyciągnąć(nie ma żadnych zaczepów, jest mocowany na wcisk). Potem zdejmujesz z niego plastikową pokrywkę(podważasz z 2 stron) i zobacz jak on w środku wygląda. U kolegi w vectrze byl caly posypany, u mnie wystarczylo poczyścić w środku platynki i styki wewnętrzne. Prosta robota, a to calkiem prawdopodobna przyczyna usterki. W razie czego taki przekaźnik w sklepie motoryzacyjnym kosztuje kolo 15 zlotych. Jeśli masz miernik to możesz po rozlozeniu zobaczyć jaki ma opór po zlączeniu tych platynek(na przekazniku masz schemat, między którymi stykami szukać). Aha no i jescze taka sprawa: jak szukasz napięcia na szybie przy otwartej klapie to go nie znajdziesz :) bo napięcie idzie przez te bolce z lewej strobny klapy. Jak już bylo napisane je też warto poczyścic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
rogerek01, pewnie ze szkoda kasy na elektryka, niemniej jednak ja bym zajrzal jeszcze do przekaźnika. Jak Andrzej wcześniej napisal jest to ten dolny z lewej strony. Musisz go wyciągnąć(nie ma żadnych zaczepów, jest mocowany na wcisk). Potem zdejmujesz z niego plastikową pokrywkę(podważasz z 2 stron) i zobacz jak on w środku wygląda. U kolegi w vectrze byl caly posypany, u mnie wystarczylo poczyścić w środku platynki i styki wewnętrzne. Prosta robota, a to calkiem prawdopodobna przyczyna usterki. W razie czego taki przekaźnik w sklepie motoryzacyjnym kosztuje kolo 15 zlotych. Jeśli masz miernik to możesz po rozlozeniu zobaczyć jaki ma opór po zlączeniu tych platynek(na przekazniku masz schemat, między którymi stykami szukać). Aha no i jescze taka sprawa: jak szukasz napięcia na szybie przy otwartej klapie to go nie znajdziesz :) bo napięcie idzie przez te bolce z lewej strobny klapy. Jak już bylo napisane je też warto poczyścic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo napięcie idzie przez te bolce z lewej strobny klapy

no to dałem ciała :)

 

no niby słychać pyknięcie przekaźnika w momencie włączania/wyłączania ogrzewania ale skorzystam z rady i zajrzę do niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo napięcie idzie przez te bolce z lewej strobny klapy

no to dałem ciała :)

 

no niby słychać pyknięcie przekaźnika w momencie włączania/wyłączania ogrzewania ale skorzystam z rady i zajrzę do niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość challenger

jakbys poczytal temat od początku to byś wiedzial. Jest w skrzynce na bezpieczniki jak wcześniej andrzej_m55 zauważyl :

" to ten z lewej dolny "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności