Skocz do zawartości

Ile wytrzymuja opony?


Gość arty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie - ile km wytrzymuja opony?

Pytam bo kupiłem wlasnie Astre II w kombi zastanawiam sie czy to możliwe aby przy przebiegu 75 tys były jeszcze oryginalne opony z tyłu. Z przodu sa zmieniane, natomiast te tylne maja oznaczenie 258 ( mysle ze powinno to byc 25 tydz 98 r - samochod z 09.1998) - opony firestone - jak dobrze pamietam firehawk 700?;)) - opony te maja jeszcze ok 4-5 mm bieznika i sa takie same jesli chodzi o model i rok produkcji jak zapasówka - swoja droga widać ze tez chyba tylko raz używana (ma jeszcze kolorowe paski).

 

Na ile wystarczają wam opony na tylnej osi przy rozsądnej jeździe???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jak one maja 10 lat to obojetnie czy maja beznik czy nie - ja bym je juz wymienil

kiedys tez kupilwm auto z jeszcze dobrymiale starymi oponkami

jedna pekla w garazu zaraz nastepnego dnia

to dalem na tyl nowe

druga strzelila mi tydzein pozniej w czasie jazdy niestety z auta nie bylo co skaldac

dlatego teraz podstawa dla mnie to2 komplety opon i przy tym ile jezdze to co 2 lata wszystko nowe

 

ale ogolnie jest to mozliwe - tym bardziej ze zapas ten sam to zanczy ze fabryczne jeszzce sa

wszystko zalezy od tego ile gdzie i po czym sie jezdzi

czy cisneinie prawidlowe (w zaleznosci od obciazenia) itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że można mieć 15 czy 10 letnie opony, ale tylko w garażu (choć i tutaj na nic się nie zdadzą).

Zrozumcie, że opony to nie tylko bieżnik, ale i guma. Jeżdżąc na 15 letnich oponach narażacie nie tylko siebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że można mieć 15 czy 10 letnie opony, ale tylko w garażu (choć i tutaj na nic się nie zdadzą).

Zrozumcie, że opony to nie tylko bieżnik, ale i guma. Jeżdżąc na 15 letnich oponach narażacie nie tylko siebie...

w pelni popieram ta wypowiedz

nawet jak opny nie popekaly jeszcze ze starosci po bokach to przyjrzyj sie jak wygladaja na plaszczyznie miedzy kawalkami bieznika

tam to dopiero mozna zobaczyc w jakim one sa stanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to możliwe żeby były to jeszcze fabryczne gumy. Ja mam auto z 2001 i tez miałem te Firestony na tylnej osi i taki sam zapas. Ale za to na przodzie poprzedni właściciel założył Good Year Excellence z 2006 i bieżnik był w takim samym stanie jak w tych Firestonach. Albo założył jakieś używane albo te Good Year'y tak się ścierają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności