Skocz do zawartości

nie działa ABS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Cześć ponownie w tym temacie.

Mam pytanie, czy komputer odczyta mi błędy ABS'u wtedy gdy kontrolka się nie świeci i jest niby wszystko ok, bo mam ciągle ten problem a gdy podjeżdżam na kompa to taki pech że kontrolka gaśnie i wiele osób mówi że błąd się resetuje.

Chyba że ktoś może powiedzieć gdzie w okolicach nysy opola jest dobry warsztat który mógł by się tym zająć bo w nysie to nie mogę na nikogo liczyć.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź, to mnie od razu motywuje do działania.

Niebawem pojadę do jakiegoś lepszego serwisu, bo jak wspominałem to tu w nysie nikt nie chce się tego podjąć. jeszcze raz dzięki. :?: Cześć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Piteriano, od twojego postu minął już prawie miesiąc, udało Ci się coś z tym zrobić? Mam taki problem od kilku miesięcy i postanowiłem nareszcie coś z tym zrobić. Zacznę od przeczyszczenia i wypryskania kontaktem wtyczek czujników. Chyba oczywiście na wyłączonym aku? Czy nie konieczne? A co jeśli to nie pomoże to nie wiem, bo komp nic nie wykazał. Czytałem też o sczytaniu błędów ABS w opelkach ale podejrzewam, że w moim 2.0 DTL nie ma takiej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc,ja sie chcialem dowiedziec czy moge jechac z zapalonym ABSem i czy nic sie niestanie jak dolece do polski to to zrobie,zapala sie jak depne na pedal hamulca,gawlak co ty mi doradzisz?nie mam zbytnio czasu na zrobienie tego:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gawlak,gdybym mial wiecej czasu to bym pogrzebal,ja mysle ze to nic powaznego ale jeszcze sie upewnie w poniedzialek oddaje samochod do serwisu na sprawdzenie to im powiem zeby zobaczyli co jest z ty absem,dzieki jeszcze raz spoko koles jestes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ze pali wam sie ABS to moze byc walnieta koronka na przegubie i w tym momecie jak jest z nia cos nei tak bedzie sie palilo zawsze ja tak mialem w swojej Vici B ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć koledzy. wracam do tematu mojego niedziałającego ABS'u.

Sorry że nie odpisywałem tak długo. Ale musiałem zapomnieć o samochodzie i internecie na jakiś czas, nie ważne z resztą.

 

Udało mi się! :shock:

 

A więc kontrolka świeciła się coraz częściej. na dobrym kompie ukazał się błąd zepsutego sterownika pompy ABS'u

Koszt samego sterownika w tym serwisie to 3.700zł (nowy)

Więc na własną rękę sam go wykręciłem i wysłałem do ludzi którzy je naprawiają

Ale odesłali mi go, bo naprawiają tylko sterowniki boscha.

Między czasie dużo czytałem na temat sterowników i dowiedziałem się o zimnych lutach na płycie, więc ostrożnie rozciąłem sterownik tak aby nie uszkodzić płytki i przelutowałem możliwe styki. Skleiłem go z powrotem i założyłem. Po kilku dniach testów jestem zadowolony z wyników bo wszystko jest w prządku :P ABS Działa

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre chęci i pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych Hej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności