Skocz do zawartości

Zwiekszone spalanie 2.2DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakichs kilku miesiecy widze ze Zafirka 2.2DTI dosc sporo pali mi w miescie, wyraznie wiecej jak tuz po zakupie - przez kilka zimowych miesiecy.

Fakt mam dosc specyfizcny dojazd do pracy ok. 5km glownie w korkach i to glownie stojacych,

ale w zimie na tej trasie srednia wychodzila mi raczej w niewiele wiecej niz 9l/100, a teraz nawet i ponad 10l/100, a z klima jeszcze gorzej. Srednia predkosc to z kompa ok. 20km/h,

silnik nawet w trakcie jazdy nie zdazy sie rozgrzac - jazda zajmuje mi 15-25min z postojem na podrzucenie dziecka do przedszkola. Co moze byc przyczyna tego zwiekszonego spalania w miescie? Wlasnie istotne jest ze raczej tylko w miescie, bo na trasie raczej wyglada mi po staremu czyli w granicach 6-6.5l/100. Co ciekawe na trasie klima niemal nie wplywa mi na spalanie, a w miescie dodaje 1.5-2l/100 (przy zimnym silniku).

Zaznaczam, ze nie swieca mi sie zadne kontrolki i pojazd jest sprawny. Probowalem juz czarnego STP - niby mial zmniejszyc spalanie, ale nic takiego nie zaobserwowalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale w zimie bylo nieco mniejsze, moj styl jazdy tez raczej sie nie zmienil.

W jakim czasie lub po jakiej odleglosci tenze silnik 2.2DTI powinien osiagnac nominalne

warunki pracy (85st?). Bo u mnie to trwa dosc dlugo, ze 20-25 minut w korkach, na trasie chyba nieco szybciej 15-20min. Niby czesc ludzi potwierdza, ze u nich tez dlugo sie nagrzewa, ale wole to jeszcze potwierdzic.

Jesli pada termostat, to jakie sa dokladnie objawy? Daje sie to jakos prosto zdiagnozowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo tematow o termostatach i jak sprawdzic czy sie otwiera

 

co do odczucia

ze Twoj styl jazdy sie nie zmienil

to bywa ono zludne

kazde auto z czasem staje sie bardziej mulaste w ''naszym przekonaniu''

a to tylko przyzwyczajenie ktore powoduje inna jazde

sam sie o tym przekonalem na kilku autach

po roku palily wiecej niz po zakupie :?:

 

 

diesle nagrzewaja sie dosc wolno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo tematow o termostatach i jak sprawdzic czy sie otwiera

 

 

 

diesle nagrzewaja sie dosc wolno

Czyli czasy podane przeze mnie sa prawidlowe?

Moglby ktos to potwierdzic na innym 2.2DTI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy nagrzewania się silniczka mam dokładnie takie same. Spalanie identyczne.

Różnica jest tylko to, że po dodaniu STP do ropki nieco inaczej pracuje silnik.

Jest nieco cichszy i łatwiej się startuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobnie jest u mnie. Na zimnym silniku pali ok 7,7 - 7,9 l/100km. Żona dojeżdża z garażu do pracy 6km po czym auto staje na pół dnia i potem spowrotem.

Jednak jak się rozgrzeje w dłuższej trasie to pali ok 6,5 l/100.

Warto sprawdzić też "ulepszonego" paliwa np. verva. Wówczas silnik szybciej się grzeje przez co automatycznie szybciej jest mniejsze spalanie.

 

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 12:02 ]

Jeżeli jest ktoś tym zainteresowany. Sprawdziłem dokładnie spalanie na zwykłym dieslu (ekodiesel - Orlen) a potem na oleju typu verva (to ten ulepszony). Warunki jazdy te same, czyli krótkie odcinki.

Efekt taki że auto spala ok 0,3 l/100km mniej vervy, co jak się przeliczy cenowo to różnica wychodzi pozytywnie dla verva (to nie reklama).

Lepiej wlać nieco droższe paliwo, a przez to mieć mniejsze spalanie.

 

dla ekodiesel -> 7l/100 => 7 * 4zł = 28 zł/100km

dla verva 6,7l/100 => 6,7 *4,10zł = 27,47 zł/km (a jeszcze autko lepiej chodzi)

 

Pzdrw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności