Skocz do zawartości

dziwny dzwiek w przekladni


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kolego chyba mam inna zafire bo u mnie po lewej stronie patrzac od przodu nic nie ma za to po prawej stronie jest na poszybiu zbiorniczek zamontowany za wspomaganiem wiec juz sam nie wiem czy o ten zbiornik ci chodzi

moze masz jakies fotki dla rozjasnienia sprawy??

please o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego chyba mam inna zafire bo u mnie po lewej stronie patrzac od przodu nic nie ma za to po prawej stronie jest na poszybiu zbiorniczek zamontowany za wspomaganiem wiec juz sam nie wiem czy o ten zbiornik ci chodzi

Ten zbiornik (po prawej) to na płyn hamulcowy, zbiorniczek do wspomagania jest po lewej stronie (słabo widoczny i trudno dostępny).

 

Piotr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jest na pewno po lewej ,lecz bardzo nisko -trzeba tam wsunąć całą rękę,aby się dostać do zbiorniczka. Jeżeli zajrzysz przez wnękę lewego koła to też zobaczysz pompę ,a na niej zbiorniczek.Przykro mi, ale nie mam fotek. :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczka. Jeżeli zajrzysz przez wnękę lewego koła to też zobaczysz pompę ,a na niej zbiorniczek.Przykro mi, ale nie mam fotek. ;)/quote]

 

czemir555, kol. zaznacz na tym zdjęciu bo mam program zwalony!!I nie mogę kreslić strzałek. A po kolei 1 dzwigamy maskę ! . .2 stajemy obok lewego koła ..3 odnajdujemy turbinę wzrokiem ;) i przed turbiną ukaże się nam , oto ten zbiorniczek. [proszę nie szukać tak brudnego ;);) jak na tym zdjęciu :);)http://img80.imageshack.us/img80/5874/p1030241el6.jpg Są dwa rodzaje wspomagań różnią się zbiorniczkami i konkretnie miarką do sprawdzania oleju!! Ale sa w tym samym miejscu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy max skręcie zawsze wspomaganie hydrauliczne wydaje takie dźwięki.

Witam

Dziwne dźwięki pochodzą z przelewania się oleju z układu wspomagania poprzez zaworki przelewowe do wężyków powrotnych lub w samej pompie - efekt kawitacji.

Jedno i drugie jest efektem normalnym lecz gdy wyje pompa - zazwyczaj oznacza jej zużycie /uszkodzenie.

Kawitacja /hałas/ wywołana jest wirowaniem oleju pomiędzy elementami pompy gdy olej nie jest tłoczony ze wzgledu na wysokie ciśnienie w układzie wspomagania - poprostu nie ma gdzie ujść.

To zjawisko nie jest pożądane - świadczy o nieszczelnej pompie /układzie tłoczenia/ i powoduje spienienie płynu hydraulicznego - jego szybsze zużycie.

Oba przypadki prze4rabiałem w VW B4 - w końcu padła pompa. Po rozebraniu jej na części okazało sie, że elementy tłoczące były "wylizane" przez olej - zapewne olej był zanieczyszczony :beer: ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam.W dieslu pompy praktycznie nie widać jest za silnikiem z lewej strony auta stojąc od przodu.Olej jest zielony .Jeżeli nic nie cieknie to jego nie ubywa.Widzę to w swoim aucie.Przy mocnym skręcie zużyta już pompa lub wadliwa podnosząc sobie obroty [tzw.drugi bieg]będzie wyć.Jest to trochę denerwujące ale można jeżdzić. pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem tak w mojej zafirze 1,8 16v zbiorniczek jest patrzac od przodu po prawej stronie za silnikiem - na nakretce jest napisane power steering ale zaznaczam ze jezdze angielska wersja i u mnie tez jeczy wspomaganie ale plynu nie ubywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam Dokładnie,w angliku pompa jest z drugiej strony ,ma krótsze przewody elektryczne,inną podstawę i troszkę inną budowę [w przypadku żebrówki].Kupować używkę to tylko wersję europejską.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności