Skocz do zawartości

wymiana rozrządu


Gość tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio wymieniałem rozrząd w swojej tigrze 60k temu, więc czas na kolejną wymianę. Pamiętam że gdzieś czytałem, że pompę wody wymienia się co drugą wymianę rozrządu. Jednak kiedy zadałem to pytanie w ASO w Łodzi otrzymałem odpowiedź, że "teraz" wymienia się ją z każdą wymianką rozrządu (poza tym zaśpiewali ok. 800 zł za usługę :twisted: ). Co Wy na to? Wymieniać z pompą czy bez?

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie usługi podejrzewam zawarte sa wszystkie czesci, komlet wszystkich czesci wraz z pompa to wydatek 300-600 zł. wiec reszta zostaje na usługe, wymiana wszystkiego to ponad godzina. Oczywiscie ze lepiej wymienic pompe, siwety spokój bedzie na nastepne 50-60kkm.

ja w zeszlym roku za wymiane wraz z wszystkimi czesciami, plynem chlodniczym i usługa zaplacilem 600 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem taki zestaw rozrządu z pompą:

http://moto.allegro.pl/item453899332_rozrzad_z_pompa_wody_opel_astra_vectra_tigra.html

Pasek GATES, więc z tego co wiem jest to dobra firma, tylko nie wiem co kryje się za określeniem "fabryczny" dotyczącym pozostałych elementów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem co kryje się za określeniem "fabryczny"

:D no raczej nie oryginalnie konfekcjonowany jako GM.

Po prostu chwyt reklamowy na potencjalnego "leszcza", wiele tego typu słówek na alledrogo znajdziesz - "oryginalnie nowy" czy "oryginalnie zapakowany".

Ten fabryczny to po prostu fabrycznie nowy, może i "nom name" - przykład:

fabryczna rolka napinająca Ruville

, Ruville - tylko pakuje rolki (tyle, że dobrych firm)

Poszukaj czegoś lepszego, w "szukaj-ce" znajdziesz kilka tematów o zalecanych firmach od rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem rozrząd z pompą wody firmy SKF, całość za 320zł, więc myślę że to atrakcyjna cena. I muszę przyznać, że dobrze że wymieniłem tą pompę, widziałem bowiem jak wyglądała ta stara. Mechanik też zwrócił uwagę na to, że była już w kiepskim stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

ja za wymiane rozrzadu zaplacilem 550zl, bylo z tym nieco problemu

 

1. wymienili mi napinacze paski i caly rozrzad,

2 zeby zdjać pasek ktory napedza wspomaganie i klime to czeba odkrecic albo lape od silnika albo alternator, to wcale nie jest tak godzina roboty jak wyzej napisaliscie

3. pompy chyba nie trzeba tak czesto wymieniac, puki dziala jest oki, koszty niej sa rzeczywiscie nie za duze, ale poco wymieniac cos co jest dobre na cos co tez jest dobre, kiedy sie uszkodzi pompa to wiadomo po tym ze temperatura silnika wzrosnie, wtedy jasne ze albo plynu za malo albo padla pompa. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności