Skocz do zawartości

Jak rozpoznać silnik ISUZU


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce cie wprowadzić w błąd, ale w Corsie C to zdaje mi sie były już konstrukcje oplowskie. A rozpoznać 1,7TDisuzu można po pokrywie zaworów... charakterystyczne prążki i napis, jak dobrze pamiętam "turbo", wszystkie inne starsze ople 8V benzynowe i diesle mają "standardową" pokrywe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie to jak to rozpoznać?

Pod tym linkiem jest zdjęcie 1,7 isuzu: http://forum.opel24.com/y...iku-vt14747.htm

Różnica jest taka że na deklu od zaworów w 75 konnym silniku Isuzu jest napis Opel

a w silniku oplowskim 68 konnym jest napis diesel.

Czy w corsach c wszystkie silniki oznaczone 1.7 dti były od isuzu?

Opel Corsa C 1,7 Di 16V (2000-2003)

Typ silnika Y17DTL Opel

- Pojemność skokowa 1686 cm3

- Moc maksymalna 50 kW (68 KM)

 

Opel Corsa C 1,7 DTi 16V (2000-2003)

Typ silnika Y17DT Isuzu

Pojemność skokowa 1686 cm3

Moc maksymalna 55 kW (75 KM)

 

peterpz, I teraz chyba wszystko jasne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam isuzu pod moim niekiem są dwa 1,5 i 1,7 ale to B nie wiem jak ma się sprawa w C ale jeśli chodzi o 1.7 naprawde warto dobra ekonomia i mała awaryjność jeśli chodzi o silnik i układ napędowy, wiadomo kopa to nie ma, bo to wolnossący ale vmax ma nawet nawet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seti, ty masz Isuzu ale inny niż w Corsie C.

W Corsach B występowały:

Opel Corsa B 1,5 D (1993-1996)

Typ silnika 4 EC1 o Mocy maksymalnej 37 kW (50 KM)

 

Opel Corsa B 1,7 D (1996-1998)

Typ silnika

 - modele 1996 / 4EE1 o Mocy maksymalnej 44 kW (60 KM)

 - od modeli 1997 / X17D o Mocy maksymalnej 44 kW (60 KM)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Corsa C 1,7 Di 16V (2000-2003)

Typ silnika Y17DTL Opel

- Pojemność skokowa 1686 cm3

- Moc maksymalna 50 kW (68 KM)

 

Opel Corsa C 1,7 DTi 16V (2000-2003)

Typ silnika Y17DT Isuzu

Pojemność skokowa 1686 cm3

Moc maksymalna 55 kW (75 KM)

Bogo tu jest mały błąd, y17DTL (1.7di) to jest ten sam silnik co y17DT (1.7dti), to "L" oznacza obniżoną moc i ma 65 km (brak intercoolera i inne mapy), tu jest link http://www.corsa.ja.pl/zdjC.php (po raz któryś już to piszę, że oba są ISUZU :D, mam ten silnik i znam 2 osoby z lublina z nim)

 

Ten silnik opla 68km ma oznaczenie x17dtl (spelnia starsze normy emisji spalin) i był jedynie stosowany jeszcze w astrze g, w corsie c już nie i wygląda tak http://moto.allegro.pl/item454035097_astra_ii_1_7_dtl_zarejestrowana_super_stan.html

 

A wracając do tematu, co to w ogóle za komentarze " o ile pamietam w corsach c nie ma silników isuzu", skoro się nie pamięta to po co wprowadzać ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności