Skocz do zawartości

Problem po wymianie swiec...


Gość misiaczek410

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem u mojego mechanika i powiedzial mi ze to moze byc woda w ukladzie paliwowym... Jak przegazowal to z rury kapala woda...

Zmień może mechanika, albo spytaj się go co dostajesz w wyniku reakcji spalania mieszanki paliwo powietrznej, bo zawsze wydawało mi się, że jednym z czynników jakie otrzymujemy to para wodna.

 

Gdyby kapało z winy uszczelki to zauważyłbyś ubytek płynu chłodzącego.

Przede wszystkim widziałby biały dym wydobywający się z wydechu.

 

No OK ale czy jak jest walnieta uszczelka to samochod sie grzeje jakos inaczej niz normalnie??

Z reguły tak. Może też pojawiać się problem z nadmiernym ciśnieniem w układzie chłodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień może mechanika, albo spytaj się go co dostajesz w wyniku reakcji spalania mieszanki paliwo powietrznej, bo zawsze wydawało mi się, że jednym z czynników jakie otrzymujemy to para wodna.

On bardziej myslal o chrzczonym paliwie... Jak go przegazowal to z tylu pojawila sie mokra plama (tak z 20 X 5 cm)...

 

Przede wszystkim widziałby biały dym wydobywający się z wydechu.

Teoretycznie go widze ale to raczej jest para wodna... Pojawia sie na zimnym silniku, glownie rano... Jutro przystawie lusterko i bede wiedzial...

 

Z reguły tak. Może też pojawiać się problem z nadmiernym ciśnieniem w układzie chłodzenia.

Mi sie na szczescie nie grzeje... Jak stoje w korku to temperatura rosnie ale to normalne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie go widze ale to raczej jest para wodna... Pojawia sie na zimnym silniku, glownie rano... Jutro przystawie lusterko i bede wiedzial...

Nie chodzi mi o lekki biały dymek. To byłby dym o takiej samej ilości jak silnik spala większe ilości oleju(tylko ten dym jest niebieski).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaczek410 jak Ci kiedyś pójdzie uszczelka pod głowicą to będziesz wiedział, że to ona. Nie martw się takiego dymienia z niczym nie pomylisz ;]

W moim przypadku auto tak dymiło, że jak chwile postałem pod światłami to osoby za mną po prostu nie było widać, nie że ja jej nie widziałem, najnormalniej zniknęła w dymie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma problemu z uszczelką. Sam pisałeś że na starych świecach chodził dobrze a po wymianie na nowe zaczęły się problemy. Od zmiany świec uszczelka pod głowicą nie siada ;)

Wkręć stare i zobaczysz jak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany świec uszczelka pod głowicą nie siada ;)

Wiem... Po prostu od razu spytalem jak uslyszalem o wodzie w paliwie...

 

Wkręć stare i zobaczysz jak jest.

Pojawil sie problem... Jedna gdzies wcielo... Ale jak znajde to tak zrobie...

 

Jak porownywalem stara z nowa to na starej odstep elektrod byl wiekszy bo byly jakby nadpalone... Ale mialy prawo... W koncu przejechaly ponad 120 kkm...

 

[ Dodano: Czw Paź 30, 2008 18:13 ]

Problem rozwiazany... Okazalo sie ze jedna ze swiec jest wadliwa... Dokupilem, wkrecilem i hula... Teraz moge rozpoczac test spalania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności