Skocz do zawartości

Jakie kołpaki kupić?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Szperałem w archiwum ale nie znalazłem tematu o kołpakach. W poprzednim aucie miałem fabryczne kołpaki osadzane i dokręcane na jednej szpilce więc nie było mowy o tym by podczas ostrego wirażu kołpak odjechał bez mojej zgody :( ... Nie znalazłem takich dla Opla. Zakładam na zimę stalowe felgi i chciałbym je czymś przykryć. Możecie coś polecić? Nie mam zaufania do kołpaków montowanych na wcisk, ale może moje obawy są nieuzasadnione... Będę wdzięczny za uwagi na ten temat....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kołpaki na wcisk i użyj do ich zamocowania

plastikowych elektrycznych opasek zaciskowych.

Muszą być długie by mogły połączyć felgę i kołpak

przez otwory które są w nich. Trwale, tanio i pewnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kołpaki na wcisk i użyj do ich zamocowania

plastikowych elektrycznych opasek zaciskowych.

Muszą być długie by mogły połączyć felgę i kołpak

przez otwory które są w nich. Trwale, tanio i pewnie.

tak jak tutaj masz napisane, a jak chcesz "oryginał" to dokup naklejki Opla po piątaku i będziesz miał prawie jak oplowskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam kołpaków ! Szkoda kasy na nie ! Przez te 5 miesięcy ( listopad - marzec )można jeździć na stalówkach i nie trzeba ich zasłaniać niczym - gorzej będzie sie je czyścić w zimie z soli i innych zanieczyszczeń !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, tatuśiek w swojej astrze II jeździ już 5 rok na fabrycznych kołpakach i nie zgubił jeszcze ani jednego, poszperaj na allegro za orginałami, jak trafi się okazja to i za 20 zł za sztukę kupisz, tak kupiłem na zimę komplet do zafirki, różne zaspy zwiedzałem ale nie zgubiłem ani jednego, czego nie powiem o kołpakach z hipermarketu... kumpel jednej zimy dwa komplety wymienił (ale jeździ jak wariat:) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kołpaków mam pełną jasność. A co sądzicie o śrubach zabezpieczających? Kupiłem śliczne felgii stalowe, tzn. używki w bardzo dobrym stanie jak nowe no i oczywiście nówki oponki i qrcze tak sobie myślę czy nie warto zabezpieczyć kółek... Ostatnio muszę jeździć do pracy autkiem i parkuję w różnych miejscach, nie zawsze widzę samochód... Co prawda obecnie alufelgi nie są zabezpieczone ale opony mam juz zjechane może wystarczą na jeden sezon to pewnie nie kuszą nikogo... Ale nowe Goodyeary wyglądają ekstra.... Tyle dobrze, że chociaż w nocy mam spokój - parkuję u siebie za ogrodzeniem...

 

Są różne rozwiązania śrub zabezpieczających i nie wiem czy zawsze można wierzyć cenie tzn. im droższe śruby tym lepsze. Może wystarczą najprostsze śruby które skutecznie zniechęcą amatorów taniego wina... Bo fachowcy i tak sobie pewnie poradzą....

 

Podzielcie się swoimi uwagami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze parkujezs za plotem to nikogo nie odstraszy

bratu ostatnio walsnei amatorzy taneigo wina z CC zdjeli alusy - na szczescie na 3 dzien znalazlem w popularnym skupie alu jego kola

 

sroba zabezpieszajaca fajan rzecz w takim wypadku

im zadziej spotykana tym trudniej tez dla fachowcow

 

wazne zeby byla dopasowana do opla

jak masz alu GM to bedzie pasowac i na alu i na stalowki - np. oryginal IRMSCHER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kołpaków mam pełną jasność. A co sądzicie o śrubach zabezpieczających? Kupiłem śliczne felgii stalowe, tzn. używki w bardzo dobrym stanie jak nowe no i oczywiście nówki oponki i qrcze tak sobie myślę czy nie warto zabezpieczyć kółek... Ostatnio muszę jeździć do pracy autkiem i parkuję w różnych miejscach, nie zawsze widzę samochód... Co prawda obecnie alufelgi nie są zabezpieczone ale opony mam juz zjechane może wystarczą na jeden sezon to pewnie nie kuszą nikogo... Ale nowe Goodyeary wyglądają ekstra.... Tyle dobrze, że chociaż w nocy mam spokój - parkuję u siebie za ogrodzeniem...

 

Są różne rozwiązania śrub zabezpieczających i nie wiem czy zawsze można wierzyć cenie tzn. im droższe śruby tym lepsze. Może wystarczą najprostsze śruby które skutecznie zniechęcą amatorów taniego wina... Bo fachowcy i tak sobie pewnie poradzą....

 

Podzielcie się swoimi uwagami...

śmieszne trochę rozumowanie :) bo złodziejaszków skusza alusy znacznie szybciej niż opony na nich,na opony nawet nie spojrzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności