Skocz do zawartości

Zanikanie elektrycznego wspomagania kierownicy w oplu zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Opla Zafire 1.6 16V od pewnego czasu zanika wspomaganie kierownicy(elektryczne).Wymieniłem pompe jednak problem sie nie rozwiazal.Podczas sprawdzania auta na komputerze nie wykazalo zadnych usterek a wspomaganie raz jest raz go nie ma.Alternator wporzadku akumulator tez.Kiedy auto jest zimne wspomaganie jest jak sie zagrzeje po zgaszeniu silnika po kilku minutach juz go nie ma.Czasami włącza i wyłącza się podczas jazdy.Bardzo prosze o pomoc może ktoś z was wiem jaka jest przeczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy z określeniem płci ?

W profilu masz kobieta a piszesz w rodzaju męskim

Wymieniłem pompe

Chyba przy rejestracji wypełniłeś/aś rubryki nie czytając dokładnie.

Uzupełnij profil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum samochodowe i rozwiazuje sie problemy aut logowala sie moja zona a teraz pisze ja czy masz z tym jakis problem bo nie wiem czy znasz sie na autach czy szukasz przygody na necie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 minut jesteście na forum i mam wrażenie że już macie do mnie pretensje, ja w pierwszym poście starałem się pomóc ale szczerze to już nie mam ochoty, może inni wam pomogą.

P.S. Prawdopodobnie rozwiązanie waszego problemu jest na forum ale po co czytać regulaminy i używać odpowiednich funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam.Prawdopodobnie wymieniłeś pompę na używaną,która tak samo się zachowuje jak twoja.Jeżeli to pompa żebrowana to wszystko jasne.czy masz na nią gwarancję? Musisz założyć pompę z gwarancją .Jeżeli elektryka jest ok. to uwierz mi tylko pompa.Każdy przypadek z pompą jest inny, różnie się zachowują.Przy zakupie używki gwarancja rozruchowa nie wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich . Jestem nowy na tym portalu , posiadam zafirke 2,0 dti i mam podobne objawy co do wspomagania a mianowicie po zapaleniu jest przez jakiś czas apotem powoli niknie . Kolega napisał że pompa każda jest i ma jakieś objawy tylko u mnie coś dziwnego się działo jak zmieniłem pasek klinowy od alternatora i miałem walnięty napinacz - pasek ten się ślizgał na alternatorze i miał bardzo słabe ładowanie a praktycznie można by rzec że wcale nie miał bo rzędu 12,8-13,2 volta oczywiście charakterystyczny pisk paska i wtedy wspomaganie było cały czas . Jak zrobiłem napinacz i ładowanie jest teraz rzędu 14,5 volta cały czas to tak jak wspomniałem wspomaganie zanika po pewnym czasie . A jeszcze dodam że jak myłem silnik na myjce ciśnieniowej strumień walnełem na pompe wspomagania ale mogłem też zalać alternator i wspomaganie na jakiś czas wróciło tak samo było jak wjechałem w kaluże . Może ktoś coś pomoże i podpowie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności