Skocz do zawartości

Jak to jest z routerem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna laptopa. Mój, już nieco wysłużony komp znajdzie swoje miejsce w pokoju córki. Chciałbym dokupić router ale mam kilka pytań w związku z tym:

1. Jeśli pod router podłączę obydwa komputery to jak to będzie z udostępnieniem nr IP? Czy modem pozwoli mi pracować na dwóch kompach? Zaznaczam, że jestem w NETII, prędkość do 1,2Mb.

2. Rozumiem, że praca na dwóch komputerach jednocześnie (jeśli oczywiście będzie możliwa) podzieli mi prędkość netu na pół?

3. Jaki router możecie polecić? Chciałbym pracować na XP-eku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Rozumiem, że praca na dwóch komputerach jednocześnie (jeśli oczywiście będzie możliwa) podzieli mi prędkość netu na pół?

jest mozliwa i podzieli dokladnie na polowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Router od strony internetu będzie miał 1 adres IP nadany podczas połączenia, natomiast od strony twojej sieci LAN będzie pracował na adresach prywatnych np. 192.168.X.X i twoje komputery także muszą mieć nadane adresy IP z tej pulu 192.168.X.X

 

2. Zależy jaki router jeżeli jakiś router z podziałem pasma to tak, natomiast jeżeli kupisz jakiś tańszy to np. jeżeli ty będziesz ściągać filmy to córce strony będą bardzo wolno się otwierać nie będzie żadnego podziału pasma.

 

3. Nie ma znaczenia jaki system operacyjny. Jeżeli chodzi o markę to polecam Linksysa

 

P.S. Router a modem to dwie różne rzeczy

 

Router rozdziela sygnał na kilka maszyn a modem służy do nawiązania połączenia pomiędzy centralą (np. ADSL) a modemem. Więc jeżeli będziesz szukał to zwróć uwagę czy router ma wbudowany modem ADSL. Zastanów się także nad WiFi bo do laptopa to jedne z lepszych rozwiązań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zależy jaki router jeżeli jakiś router z podziałem pasma to tak, natomiast jeżeli kupisz jakiś tańszy to np. jeżeli ty będziesz ściągać filmy to córce strony będą bardzo wolno się otwierać nie będzie żadnego podziału pasma.

 

Jeśli router będzie z podziałem pasma, a jeden komp będzie wyłączony to ten drugi będzie hulał na maxa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estem w NETII, prędkość do 1,2Mb.

Wejdź na strone Netii i zamów sobie 4Mb za 54 pln/mies.... pozdro.... :beer:

Zastanów się także nad WiFi bo do laptopa to jedne z lepszych rozwiązań.

Wręcz niezbędne, bo nie wyobrażam sobie łażenia z laptopem i kablem....

Chciałbym dokupić router

U mnie taki ,,system'' pracuje od dawna(dwa kompy z jednej linii) - router ASMAX przewodowy - nie ma problemów... Pozdro....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na strone Netii i zamów sobie 4Mb za 54 pln/mies.... pozdro.... :mrgreen:

Zrobię to... ale dopiero we wrześniu przyszłego roku. Umowę podpisałem na dwa lata, więc chyba nie mogę jej zmienić w trakcie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiązałoby się chyba z rozwiązaniem obecnej umowy... a to już koszta

Swego czasu w TP istniało coś takiego (może dalej istnieje) że można migrować w górę bez opłat dodatkowych. Zorientuj się czy w netii nie da się, bo miałbyś dużo szybszy internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności