Skocz do zawartości

Jakie ciśnienie ???


Gość cyrax84pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno 'wpadły mi w ręce' felgi 16" z oponami 205/45/R16 (Toyo Proxes).

Niestety nie wiem jakie jest odpowiednie ciśnienie dla w/w opon w moim samochodzie (Astra F HB X16SZ).

Przeszukałem sporo tematów na forum ale nie znalazłem odpowiedzi :mrgreen:.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to ciśnienie dla tych opon powinno być inne niż to które jest zalecane do opon seryjnych. A co do samej informacji na klapce to mogę Ci powiedzieć że poza czerwonym lakierem nie ma nic... najwyraźniej poprzedniemu właścicielowi nie podobała się ta naklejka :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra 1,6i 16V (1994-1998)

Koła i ogumienie

Obręcze / 5,5 J x 14

Ogumienie / bezdętkowe 175/65 R 14

Ciśnienie w ogumieniu

- obciążenie do 3 osób

- przód 0,19 MPa

- tył 0,16 MPa

- obciążenie ponad 3 osoby

- przód 0,21 MPa

- tył 0,23 MPa

http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/?m=opel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem sporo tematów na forum ale nie znalazłem odpowiedzi

Bo i chyba nie znajdziesz.kazdy producent opony moze przewidziec inne cisnienie.Nie ma tez reguły,ze szersza opona =większe cisnienie,czy mniejsze.Dołóz po kresce do tych co podaje Bogo i sie świat nie zawali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem wyważyć te felgi aluminiowe i w serwisie ogumienia powiedzieli że optymalne ciśnienie dla tych opon w moim przypadku to 2,2-2,3 bara.

Dzięki za pomoc.

Temat można uznać za zamknięty.

Pozdrawiam ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam serdecznie ;) i mam pytanie mam Opla Astrę 1.7TD z 1994r., zakupiłem do niego felgi aluminiowe 7Jx 15 H2 i założyłem na ten felgi opony 195/50/R15 (Toyo Proxes).zrobiłem na nich około 8 tys. km , i zauważyłem że bieżnik zużywa się na brzegach opony od zewnętrznej i wewnętrznej strony, tak się dzieje z przodu auta jak i z tyłu i potrzebuję pomocy czym może być to spowodowane może nie właściwym ciśnieniem powietrza w oponach. Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w takich oponach na takich felgach i ile powinno być ciśnienia powietrza z przodu a ile z tyłu z góry dziękuje za odpowiedz, Pozdrawiam ;):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za male cisnienie w kolach powoduje wycieranie krawedzi

za duze wycieranie srodka opony

 

powiedz ile Ty ladowales w opony to sie wyjasni conieco

 

ja w 195/60/15 daje 2.3 do 2,4 bara

u Ciebie mysle ze 2,2 max 2,3 powinno grac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za male cisnienie w kolach powoduje wycieranie krawedzi

za duze wycieranie srodka opony

 

powiedz ile Ty ladowales w opony to sie wyjasni conieco

Ja ładowałem z przodu 2.4 a z tyłu 2.2 i masz racje opona nie wygląda na taka żeby ja cieło tylko na to jakby się wycierała, a srodek opony wyglada jak nowy mysle że to jest wina cisnienie ze było za małe, co o tym sadzisz :wesoly::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności