Skocz do zawartości

ciężko odpala


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowy na forum i mam kilka pytań , może ktoś z Was ma jakieś pomysły aby mi pomóc.

Od niedawna jestem posiadaczem Opla Zafira r.prod.2000 z silnikiem 2.0DTL silnik X20DTL o mocy 82KM i przebiegu 175tys.km.Gdy silnik jest zimny i na desce zapalają się świece to pali od kopa , gdy jest gorący to również pali od kopa ale gdy przejadę kilkaset metrów i silnik nie jest dostatecznie rozgrzany lub postoi kilka godzin to odpala za drugim razem.Autko zostało odpowietrzone trzykrotnie w serwisie Opla w Kielcach , zostały sprawdzone przelewy,wymieniony filtr paliwa,wgrane nowe oprogramowanie modułu silnika ni i to wszystko nic nie pomogło.Zasugerowano mi ,że to może być problem z pompą - zadzwoniłem więc do firmy "Diesel Technika"do Garbowa k/Lublina ( autoryzowana stacja BOSCH ) i tam miły Pan po moim naświetleniu sprawy stwierdził , iż nie jest to elektroniczny sterownik pompy tylko uszkodzenie mechaniczne - zacina się jakiś zaworek w pompie.

Może ktoś z Was miał podobny problem - proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na ul.Warszawskiej i serwis wydaje się OK.Ja pojechałem , ponieważ myślałem ,że mam uszkodzone uszczelniacze wtryskiwaczy ( wyczytałem na forum ) bo nie miałem już innych pomysłów - wszystko już sprawdziłem i szukam kolejnej przyczyny dlaczego moja Zafirka tak się zachowuje.Panowie uczciwie podeszli do tematu , a mianowicie zanim rozebrali silnik sprawdzili czy w paliwie jest olej.Okazało się , że oleju w paliwie nie ma więc nie wymienili opisywanych uszczelniaczy co pozwoliło mi zaoszczędzić ok.700zł.

 

PS.

Poszukuję namiarów na firmę , która potrafi i ma na czym sprawdzić pompę wtryskową ( najlepiej w woj. świętokrzyskim lub gdzieś niedaleko ).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam udać się do Częstochowy.Ci szamani znają się na rzeczy i mają b.konkretny sprzęt a przede wszystkim kompetentnych fachowców.

"Anioł Robert - Autoryzowany serwis Bosch".Polecam bo sam byłem z mają zafirką. U mnie padła pompa.(jak autko postało więcej niż 20min, to odpalał dzięki dobrej baterii ostatnimi prądami). Po rozebraniu pompy okazało się, że są jakieś opiłki stalowe w sekcjach i przez nie pompa padła. ??? Przy okazji wykryli wadliwy wtrysk, który jeszcze musi wytrzymać, no i... ??? przebieg, który był podkręcony(cofnięty).Ogólnie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

Też mam ten sam problem z Zafirą 2.0 DTL.Mianowicie objawy były te same , wgrałem

nowy soft wszystko co możliwe było zrobione.Przy dłuższym kręceniu padła pompa,

została naprawiona (padła elektronika).Osoba która naprawiała ją rozebrała aby sprawdzić tłoczek , który podobno się przyciera.Okazało się iż tłoczek był w stanie idealnym (nowy).

Prawdopodobnie na 99% pompa jest OK.Wracając do softu po wgraniu przestało mi się palić grzanie świec.Kilka dni póżniej znalazłem dostawiony amatorski układ oparty na przekażniku i rezystorach ,który był podpięty do pompy wtryskowej.Po zdemontowaniu tej przeróbki pojawiło mi się grzanie świec przy odpowiednich temperaturach.Przy ujemnych temperaturach pali z pierwszego przekręcenia.Mechanik twierdzi iż przy wgrywani softu był podpięty moduł oszukujący pompę ,który odpowiadał za zwiększoną dawkę wtrysku,Soft się wgrał ale ze złą początkową dawką wtrysku.Obecnie mechanik myśli jak przywrócić starszy soft z właściwą dawką wtrysku.Niedawno rozmawiałem z jednym uczestnikiem forum opla i też ma identyczny problem regenerował kompletnie pompę wtryskową i dokładnie ma takie same objawy.Jeśli znajde przyczynę odezwę się na forum.

 

Pozdrawiam

 

ADAMPA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego lepiej nie instalować tych cudownych "pudełeczek" z allegro.

Przede wszystkim należy zlikwidować WSZYSTKIE przyczyny trudnego odpalania - odpowietrzanie, soft do ECU, aku, świece itp... i wszystko będzie OK (chyba, że pompa na dobre się kończy, niestety).

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności