Skocz do zawartości

Spalanie vectra c 1.9 cdti 1.9 120 km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przy ostrym ruszaniu na 1 biegu to pokaże nawet ponad 30 - normalne, a 8,5 w mieście, jeszcze biorąc pod uwagę niską temp. na zewnątrz to tak jak koledzy wyżej pisali też normalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość paweł 28

Witam. Kupiłem Opla Vectra C 1.9 cdti 120km. Po jakimś czasie zauważyłem na komputerze, że spalanie wynosi co najmniej dwa razy więcej niż powinno. Przez jakiś czas obserwowałem zachowanie samochodu. Najczęściej zdarza się to na wyższych biegach głównie na 5 biegu i to nie za każdym razem ( przy 2000 obrotów powinien spalać 5-6 l./100, a czasami bo to nie jest za każdym razem spala 10-12 l./100). Zauważyłem także nie wiem czy to ma znaczenie, ale jak jest bardzo ciepło lub wilgotno zdarza się to bardzo często. Zregenerowałem egr troszkę się uspokoiło ale w dalszym ciągu się to zdarza, strasznie mnie to irytuje. Nie sprawdziłem tylko takiego rzeczywistego spalania,czyli zalać do pełna i przejechać 100 i dolać. Czy to może być jakaś usterka komputera? Proszę o pomoc bo to naprawdę fajne autko.

Edytowane przez paweł 28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł 28

zbyszek670. mam i już się wypalał bo przez jakiś czas świeciła mi się kontrolka, niestety wówczas jeździłem tylko po mieście i nie miałem jako tako możliwości szybkiego wypalenia. teraz kontrolka się nie pali. duże spalanie pojawia się głównie na 5, poprzedza to lekkie szarpnięcie i jak gdyby przechodził w jakiś inny tryb. jak się zatrzymam to jest wyczuwalne drganie silnika wtedy go gaszę i za chwilkę odpalam i jest znowu dobrze dopóki nie dojdę do 5. czasem mogę przejechać i 1000 km, a czasem nawet 100 nie mogę spokojnie przejechać. jak już wspominałem egr przeszedł regenerację i już nie wiem co się może dziać, jest to wkurzające. masz może jakiś pomysł? we wtorek jadę nad morze i nie chciałbym korzystać z assistance. z góry dzięki.

 

jeszcze jedno pytanie czy komputer maże pokazywać inne spalenie niż w rzeczywistości? może to wina komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

mam i już się wypalał bo przez jakiś czas świeciła mi się kontrolka, niestety wówczas jeździłem tylko po mieście i nie miałem jako tako możliwości szybkiego wypalenia.

Jeżdżąc po mieście filtra nie wypalisz.

 

teraz kontrolka się nie pali. duże spalanie pojawia się głównie na 5, poprzedza to lekkie szarpnięcie i jak gdyby przechodził w jakiś inny tryb. jak się zatrzymam to jest wyczuwalne drganie silnika wtedy go gaszę i za chwilkę odpalam i jest znowu dobrze dopóki nie dojdę do 5.

Ten inny tryb może rozpoczęcie wypalania się filtra a ty go gasisz za każdym razem aż dojdzie do jego zapchania a wtedy poratuje tylko laweta, próbowałeś wyjechać na trasę i wypalić go ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł 28

tak właśnie zrobiłem i kontrolka zgasła. dziś lecę w traskę i nie będę się martwił tym co pokazuje komputer, tylko przejadę 100 i doleję ropy i zobaczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zatrzymam to jest wyczuwalne drganie silnika wtedy go gaszę i za chwilkę odpalam i jest znowu dobrze dopóki nie dojdę do 5

 

Jeszcze parę razy go tak zgasisz i będziesz musiał w najlepszym razie wymienić olej, a w najgorszym jak pisze Zbyszek laweta i wycięcie DPF'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności