Skocz do zawartości

Półosie Zafira 2,2 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

Problem jest taki przy mocnym skręcie słychać pukanie (czyli przegub).

Mechanik rozebrał i twierdzi że przegubu nie da rady zdemontować z półosi.

A przeguby które teoretycznie powinny pasować wyglądają inaczej i niepasują ;) ;)

I tu jest moje pytanie macie może numery części Opla dla półosi lewej z przegubem?

I dla spokoju na przyszłość nr dla prawej :?:

Zafira 2004 r. 2,2 DTI

 

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wg katalogów podany jest przegub i jest on przypisany również do innych silników (modeli też) nr OES są np na stronie http://www.kager.pl/kager/staticDispatcher/catalogue/ProductInfo.do/carType/10915/language/pl/productCode/13-1140/vehicleType/1;jsessionid=826D0FCAFD6C15608D03E9D004B64B0C

ale w tym akurat katalogu do 2,2DTI podana jest półoś http://www.kager.pl/kager/staticDispatcher/catalogue/ProductInfo.do/carType/16579/language/pl/productCode/13-4038/vehicleType/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby które teoretycznie powinny pasować

haha teoretycznie

ja tez mialem problem

mam viki 2,6 i przeguby od 2,5 nie pasuja

a teoretycznie to to samo

 

musisz kupic pod swoje auto i silnik

a nie kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Mozna dostać same przeguby, wystarczy poszukać w internecie, chociaż w serwisie opla twierdzą, że nie występuje i chcieli mi wcisnąć całą półoś. Ja w swojej wymieniałem na obu kołach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jest znalazłem przegub zamiennik oryginał tylko z półosią, ma oznaczenie OP-812 jest do dostania w wielu sklepach internetowych, ale najtaniej u dystrybutora www.przeguby.pl.

Przegub wygląda solidnie, w zestawie osłona, smar i obejmy. Śmiga od 5 tys. km i jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Wszystko ok. Tyle, że ja nadal mam problem z przegubem, bo ciągle nie pasi. Czy jest możliwe by ktoś zamontował w miejsce oryginału zupełnie inną półoś? Z innej parafji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pamiętając jak poszukiwałem przegubu nikt nie dawał wiary że takowy przegub wogóle istnieje. Liczba zębów na wielowypuście jak się zgadzała na czpieniu to nie zgadzała się liczba na wielowypuście wewnętrznym.

Kombinowałem że jak się nie uda znaleźć przegubu to trzeba będzie sprawdzić czy da radę zamontować półoś z Zafci 2.0, ale udało się wymienić przegub i do takiej przymiarki nie doszło. Teoretycznie długość półosi powinna być taka sama, ale liczba wielowypustów może się nie zgadzać przy skrzyni.

Masz przegub w garści? zliczyłeś wielowypusty z przegubu?

Ja żeby zliczyć wszystko musiałem rozciąć przegub żeby zdjąć go z półosi.

Mój przegub miał: liczba wielowypustów: zewnętrzny 33, wewnętrzny 35, średnica przegubu 91, na przegubie nie ma zębatki od ABS bo jest ona na piaście.

Dowiedz się ile wielowypustów jest wewnątrz i na zewnątrz (te można zliczyć bez niszczenia przegubu) oraz jaka jest średnica (ją też da radę zmierzyć bez niszczenia), wtedy łatwiej szukać po wszelkiej maści katalogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności