Skocz do zawartości

Frontera 2.2 tdi Sport RS czy działa turbina?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jestem posiadaczem Frontery od tygodnia model 2.2 TDI rok 1999.

Mam do was pytanie - jak rozpoznać czy działa turbina?

Nie wiem czy turbo działa czy nie.

Ogólnie mam wrażenie, że jest jakaś taka zamulona, a może tak po prostu ten model ma.

 

I jeszcze jedno pytanie: zamierzam jechać na serwis do opla, napiszcie czy warto i co powinienem tam sprawdzić pomijając standardowe wymiany filtrów i płynów.

 

No i jak czytałem na forum problem parujących szyb też moje maleństwo dotknął.

Czy w serwisie sobie z tym poradzą? A może już ktoś z was wpadł na to jak z problemem skutecznie walczyć.

 

Pozdrawiam.

Popr. post/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do turbo

to zalacza sie okolo 2000 obrotow

jak nie dziala to w wiekszosci przypadkow siwci sie kontrolka silnika

 

serwis w ASO ??

jak chcesz zaplacic majatek to prosze bardzo

osobiscie robie to u swojego mechanika

a co sie da robie sam

 

co do parowania szyb to poczytaj dokladnie

jakie sa rady zeby to zniwelowac

a nawet usunac na dluzszy czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie: zamierzam jechać na serwis do opla, napiszcie czy warto i co powinienem tam sprawdzić pomijając standardowe wymiany filtrów i płynów.

Chciałbym zauważyć że jeden z największych serwisów ASO w Łodzi (bez chwalenia się który), Frontery nie przyjmuje gdyż nie ma wyspecjalizowanego personelu który zająłby się tym modelem Opla.... radziłbym poszukać gdzie indziej, bo tak jak kolega Gawlak powiedział, jeśli nie chcesz zostawić pół swojego dobytku w ASO to znajdz sobie zaufany warsztat i rób w nim wszystko od początku do końca. A będziesz zadowolony na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpisanie.

 

Czyli można stwierdzić że serwis opla jeżeli chodzi o Frontere to jedno wielkie nieporozumienie.

 

Jężeli chodzi o mechaników to jeszcze gorszy problem bo jak ocenić warsztat czy sobie poradzi z frotą tak aby nie spaprał roboty i nie wprowadził mnie w błąt.

 

Ogulnie czytając całe forum zauważyłe że jest wjęcej zgłaszanych problemów niż uzyskanych konkretnych odpowjedzi,absolutnie nie neguje tu niczyjej wiedzy na temat tego auta ale brakuje nam tu powjedzmy jakiegoś szpeca do którego można by się było zwrócić z problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

wbrew pozorom frotka to dość prosta konstrukcja większość żeczy można zrobić samemu wystarczy ruszyć makówą. Na forum bywa mało odpowiedzi bo i pytania są głupie, ludzie oczekują telepatycznej diagnozy zamiast pojechać na komputer :(

Acz kolwiek "gdybaczy" też zawsze się znajdzie kilku :mrgreen: co do zaufanego warsztatu to napewno nie jest nim ASO. Frotka nie wymaga specjalnych rozkminek w specjalnym warsztacie, w każdej mieścinie są warsztaty które ktoś poleca i są sprawdzone ja pod warszawą przynajmniej taki mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności