Skocz do zawartości

Obieg wewnetrzny/zewnetrzny i parowanie szyb ....


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakladam ten temat, chociaz niektorzy moze mnie skarca, ze cos takiego jest. Szukalem i nie znalazlem. Moje pytanie dokladniej brzmi:

 

- Gdy jest obieg wewnetrzny to kopula sie otwiera czy zamyka no i na odwrot jesli jest z zewnatrz to zamknieta czy otawrta ?? Czekam na odp.

 

- Co robicie aby odparowaly szyby ??

 

- O kopule pytam poniewaz dzis doszedlem do niej i zauwazylem ze jest odlaczony silnik, ale juz chodzi. Tylko nie wiem jak powinno byc w danym momencie.

 

- A ostatnie pytanie, na czym polega obieg wewnetrzny, co on daje zima i latem ??

 

- Gdzie znajduje sie filtr kabinowy ?? Za schowkiem na pewno nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Obieg zewnętrzny - kopuła zamknieta; obieg wewnetrzny - kopuła otwarta.

Często sie zdarza, że spada mocowanie cięgna od silnika do osi kopuły. Najlepiej wbić tam mały klinik i zaczep się nie bedzie wyhaczał.

Aby odparowały szyby najlepiej:

-włączyć klimę na maxa, lub

-otworzyć okna, lub

-włączyc obieg zewnętrzny przepływu powietrza.

Obieg wewnętrzny czy zimą, czy latem powoduje to, że kisimy się we własnym sosie. Ma to znaczenie tylko wtedy, gdy nie chcemy aby obce zapachy przedostawały się z zewnątrz do środka (spaliny-tunel itp. smród).

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie filtr kabinowy ?? Za schowkiem na pewno nie ma

Pod tym linkiem jest pokazane gdzie on jest i jak się wymienia filtr przeciwpyłkowy.

Wybierz model, później wersję silnikową a następnie kliknij na symbol filtra powietrza, a później na MOUNTING INSTRUCTION. http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=1&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=33&ktlg_01_mdrsl=44&ktlg_c001_flag=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zafirze filtr kabinowy jest zawsze za schowkiem. Poszukaj dokladnie z latarka, bo jest zamkniety czarnym plastikiem i moze dlatego nie widziales go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wpisz mann-hummel w google

i znajdz odpowiednia strone

a nie czekasz na gotowizne

sorry, Gawlak, nie czekam na żadną gotowiznę, kolega Bogo podał linka to z ciekawości chciałem w niego zajrzeć, ot tak sobie, no i zonk nie działa,no to grzecznie kolegę poinformowałem ze link niechodzący jest, ot i cała filozofia, a ty mnie o lenistwo posądzasz... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności