Skocz do zawartości

Dziwne wskazania dot. spalania chwilowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku tygodni w mojej Zafirce 2.0 DTi (2003 r) wzrosło znacznie zużycie paliwa. Jestem w stanie zrozumieć, że obniżenie temperatury powietrza ma wpływ na spalanie ale czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu podczas hamowania i chwilę po zatrzymaniu wskazania chwilowe gwałtownie skaczą do 5.0l/100 km? Wcześniej (jeszcze kilkanaście dni temu) przy jeździe na luzie wskazania były 0,8-1,2l a po zatrzymaniu 0,5-0,6l/h.

Z góry dziękuję za wyjaśnienia

:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie na godzinę. Problem polega na tym, że przy hamowaniu wskazania są takie jak bym dodawał gazu. Zrobiłem próbę przy małej prędkości. 20km/h samochód toczy się na luzie - wskazania w normie. naciskam na hamulec i wg wyświetlacza spalanie zaczyna rosnąc osiągając w momencie zatrzymania 5l/100. :) to samo przy większych prędkościach. HELP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie na godzinę. Problem polega na tym, że przy hamowaniu wskazania są takie jak bym dodawał gazu. Zrobiłem próbę przy małej prędkości. 20km/h samochód toczy się na luzie - wskazania w normie. naciskam na hamulec i wg wyświetlacza spalanie zaczyna rosnąc osiągając w momencie zatrzymania 5l/100. ;/ to samo przy większych prędkościach. HELP

Jeer don't panic 8)

 

Temat ten już był poruszany na forum i z tego co pamiętam z wypowiedzi innych Zafirkowiczów to mają podobnie jak Ty, ja mam tak również. Jest to normalne że przy hamowaniu komputer pokazuje chwilowy(przez sekundę lub dwie) wzrost spalania - nie masz czym się przejmować. Latem mnie pokazywało czasami 4 litry zaś zimą do 5 ltr.

Co do spalania, to odkąd temperatura jest niższa , spalanie mi skoczyło z 6,8 na 7,8 a jeżdżę naprawdę ekonomicznie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do paniki to mi jeszcze troszkę zostało :)

zdziwiły mnie wskazania bo wcześniej takich numerów wyświetlacz mi nie pokazywał.

Co do spalania to przy mojej ekonomicznej jeździe palił przeważnie 6,9-7,1 więc baaardzo przyzwoicie. Jesienną porą zaczął 7,4-7,6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie zaobserwowalem, zwykle mam 0. Oczywiscie jesli hamuje przy bardzo niskich obrotach to pojawia sie spalanie chwilowe >0, np. 2l/100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto mi powie czy litażowaliści (fizycznie) samochód i porównywaliście ze wskaniami kompa?

 

u mnie komp wskazuje ok. 0.6-0.8l więcej czy macie jakąś teorie na ten temat?

 

i mam jeszcze jedno pytanie: czy przy niski stanie paliwa tez bardzo bardzo wolno "wchodzi" wskazuje wskaźnik poziomu paliwa na desce?

 

za wszelkie uwagi bedę wdzieczny

 

Dzięki Poter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy sprawdziłem swoją Zafirkę i różnica między faktycznym zużyciem a wskazaniami kompa wynosi nawet 1l/ 100 km. Oczywiście komp. wskazuje zawsze wieksze zuzycie niz jest faktycznie.

Słyszałem że można to korygować komputerem serwisowym, ale nie wiem czy to faktycznie możliwe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności