Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni automatycznej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Signum z 2003 roku z automatyczną skrzynią biegów - silnik 3.0 V6 - Y30T skrzynia F33.

Uprzejmie prosiłbym o udostępnienie schematu - procedury wymiany oleju po 60tys w tej skrzyni.

I przy okazji szczęśliwych posiadaczy chciałbym zapytać jak doznania z używania powyższej konfiguracji. Mi śmiga rewelacyjnie

Dziękuję za ew. porady/pomoc.

 

Pozdrawiam,

smouky 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Poczytalm posty... i co z nich wynika:

1) wymina oleju w automacie montowanym w vc i signum do 2004r to sprawa problematyczna

2) serwisy Opla w Polsce i np w Niemczech tego nie robia przy przegladach a ksiazka nie podaje informacji czy trzeba to robic ( w modelu od 2004r. pojawila sie informacja o wymianie)

3) ktos napisal, ze mozna dolac i co robia serwisy

4) w zasadzie to DSG jest lepsze i najlepiej w Audi 8)

 

To ja wnioskuje, ze najlepiej sie tego pozbyc... I miec prolem z glowy, ale tego nie zrobie bo lubie te auta. Jezdze juz 5 pokoleniem opli i zawsze bylm zadowolony. Problem w tym signum to fakt, ze mam niepopularny silnik (3l silnik ISUZU - Y30DT) i skrzynia automatyczna (F30). I w serwisie w Mielcu to takiego nie widzieli. Chodz znam gosci i wiem, ze sa dobrzy to ile ryzykuje oddajac auto na premierowa wymiane oleju? Dzwonilem do Bialki Tatrzanskiej - serwisuja tam automaty i z okolicy wszyscy tam gonia jak sie cos zepsuje. Gosc mi powiedzial: to jest skrzynia japonska - montowana w tym modelu z tym silnikiem (sam wyrecytowal oznaczenia) - nastepnie podal informacje, ze olej sie wymienia co 60tys km a po 200 robi sie remont z wymiana filtra. Jest szansa, ze jesli wymiana nie jest skomplikowana a np w serwisie Bosch-a moga mi to zrobic to bym sie zdecydowal. Potrzebuje tylko procedure... ktorej w Oplu nie chca mi dac. Moze macie do takiej dostep? Czy ktos wie o co chodzi z tym podpinanie Tech-a przy wymianie? To urzadzenie oplowskie ktore ma byc podpiete do skrzyni i cos odczytywac przy wymianie?

 

Dziekuje wszystkim ktorych to interesuje i cos mi podpowiedza:).

 

Pozdrawiam oplowcow ;/.

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w automatach sie wymienia

w kazdym automacie jest to wymagane

 

na forum ktore Ci zlinkowalem wyzej sa tematy

i opisane jak to sie robi

zajmuje to ponoc sporo czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesli mozna to dorzuce, co nieco :D Niedawno mialem sporo problemow z taka przekladnia ("Piski w automacie"). To co opisalem to byl skrajny przypadek, ktory skonczyl sie generalnym remontem przekladni... Przy okazji tych doswiadczen dowiedzialem sie, ze mozna faktycznie dolewac olej, ale najlepiej wymienic calosc (ok. 7 litrow). Normalnie nalezy wtedy czesciowo rozebrac przekladnie, aby caly olej "zlecial" (przy okazji mozna wymienic filter). Jest tez lepsza mozliwosc, wymiany "dynamicznej". Wtedy pod cisnieniem tloczy sie olej i wymieniona jest calosc. Wychodzi troche wiecej oleju, ale jest pewne. Warto przyjrzec sie staremu olejowi, czy nie ma jakichs opilkow metalu. Slady metalu w oleju wskazuja, ze cos sie dzieje i czym szybciej zajmie sie tym serwis tym koszty remontu beda nizsze. Krotko mowiac ten typ tak ma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lutek!

 

No tak, ale zeby to widziec pasuje rozebrac skrzynie.. W serwisie gdzie sa na to warunki nie maja procedury (serwis bosch-a) i szukam, zeby miec napisane co i jak robic i jak dynamicznie wymienia olej, jaki sprzet potrzeba, etc. Szukalem na forach ale niestety nie znalazlem. Bede mocno wdzieczny jak ktos ma jakas wiedze, albo gdzies w sieci to widzial.

 

Pozdrawiam,

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Widze, ze masz ochote zrobic to samemu?! Moja wiedza pochodzi od fachowca z serwisu, ktory naprawia takie przekladnie i podejrzewam, ze niechetnie podzieli sie taka wiedza :) Pytalem wczesniej w kilku innych miejscach i tam chcieli to zrobic poprzez odkrecenie jednej z pokryw przekladni. Z jednej strony aby wymienic filter, a z drugiej, zeby spuscic wiecej oleju!! Ja widzialem osobiscie wnetrze przekladni mojego autka i przychylam sie do opinii, ze wymiana pod cisnieniem powinna dac lepsze efekty. Sa takie zakamarki w niej (np. sterownik), ze olej nie ma szansy sam splynac. Wiem, ze nadal to nie tlumaczy jak dokonac wymiany i podejrzewam, ze nawet producent tego nie zdradzi... Nie bez racji jest tez twierdzenie, zeby (jesli nic zlego sie nie dzieje) wymienic tylko tyle oleju ile splynie. Ja mam bardzo zle doswiadczenia z przekladnia, i dlatego preferuje lepsza metode. Tak wogole (trudno mi z tym polemizowac), podobno ta przekladnia jest za slaba do tego silnika... i tylko kwestia czasu kiedy sie zepsuje. Moze tylko ja mam takiego pecha:]... Dlatego zycze wszystkim przyjemnosci z jazdy Signumem, jaka i mi on daje!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze zdobyc ta instrukcje to nielatwa sprawa. Nie chce tego osobiscie robic... jeszcze cos zepsuje. Zrobilbym to w serwisie bosch-a gdzie maja cisnieniowe narzedzia do tego typu zabiegow. I co wiecej w Audi A4, A6 z autamtami to robili. Tylko nie wiem co do tego poza tym trzeba i jak sie to robi. Gdzies przeczytalem, ze ma to byc wymiana dynamiczna. Zrozumialem, ze chodzi o to, zeby byl podpiety komputer serwisowy opla: 'tech'? Wlasnie takich wskazowek potrzebuje... no i oczywiscie co i jak grzebac w skrzyni zeby to wymienic.

 

Jak ktos kiedys to przeczyta i poratuje to normalnie... wysle kwiaty :D.

Pozdrawiam uprzejmie i czekam na wiesci,

smouky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U mnie jak to robili (wymiana oleju), to podlaczali sie do gniazda bagnetu poziomu oleju w przekladni (jest zabezpieczony dodatkowa srubka). Co sie przy tym nakleli... Strasznie tam ciasno :D Jest to w kazdym badz razie z przodu, po lewej stronie auta. Musieli przed tym zdemontowac waz gumowy ssania powietrza. Techa nie trzeba bylo podlaczac... A kwiatow, tym bardziej buziakow nie potrzebuje ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności