Skocz do zawartości

Stukanie spod pedałów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problemik z kadetem. Od jakiegos czasu przy jeździe dobiega pojedyncze głuche pukanie typu uderzenie palcem w kartonowe pudełko. Pukanie jak mi się wydaje dobiega jakby spod pedałow z lewej strony auta. Nie dzieje sie to np tylko przy skręcie, czy przy hamowaniu czy też przyspieszaniu ale w różnych sytuacjach nie do określenia jednoznacznie kiedy. Skakałem już po amortyzatorach przednich i nie slyszałem tego dzwięku, bujałem autem z zaciągnietym ręcznym, kręciłem kołami oraz szarpałem je we wszystkie strony i nic. także juz nie mam pojecia co może być przyczyna... Może przegób ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że przyczyna może być śmieszna - ja miałem podobne pukanie, myslałem że to coś w zawieszeniu, ale co sie okazało, to stukał taki metalowy ogranicznik przy drzwiach kierowcy. Przejedź sie wieczorem w cichym miejscu z otwartymi drzwiami;)

 

 

 

Ja zanim to zlokalizowałem wymieniłem pół zawiasu: końcówki drążków, łączniki stabilizatorów, amorki, łożyska amorów....

 

Przegub to raczej nie jest bo by ci szarpało kołem przy przyspieszaniu.

 

 

Sprawdź i napisz co i jak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote jadę na kanał sprawdzić co dokładnie jest. Znajomy mechanik przejechał się i stwierdził, że labo mocowanie wahacza albo tuleja wahacza. Co bedzie dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręciłem kołami oraz szarpałem je we wszystkie strony i nic. także juz nie mam pojecia co może być przyczyna...

mocowanie wahacza albo tuleja wahacza.

no to trochę sprzeczne, ale możliwe że tuleja się powoli kończy. z drugiej strony - jakby tuleja sie wydymała to by koło latało przód-tył. Ale jak pisałeś, sprawdź i daj znać.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki drążków, łączniki stabilizatorów, amorki, łożyska amorów....

 

Te elementy stukają najczęściej.... a jakas pierdoła w drzwiach to tylko przypadkiem do zlokalizowania. Jeśli elementy zawieszenia są w porzo, to trza zajrzeć do drzwi - wkurza takie stukanie :piwo::piwo::piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakas ***nie bluźnij!*** w drzwiach

Nie pamiętam co tu napisałem, ale żeby aż tak - niemożliwe.....wstrzymuję się raczej od języka podwórkowego - SORRY :drunk::wino:

jedna strona mocowania wachacza z lewej strony została wyrwana z podłogi.

Przykra sprawa - a przyczyna :wink::drunk: Pozdro..... :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....silvo44, przyczyna raczej oczywista..... wszechobecna korozja.... takie "cuda" widziałem już w Kadetach i Vectrach A, że raczej nic mnie już nie zdziwi.... wyrwane wahacze, sprężyny z tyłu wchodzące do środka i podłoga w której można robić dziury dosłownie palcem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Po wizycie na kanale okazalo się, że jedna strona mocowania wachacza z lewej strony została wyrwana z podłogi.

Lepiej daj to do pospawania zaufanemu blacharzowi, musi odbudować całe mocowanie wahacza blachą conajmniej 1,5mm (u mnie 2mm).

 

Jeśli do tego dojdzie baranek od spodu + malowanie farbą antykorozyjną to koszt może wynieść 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności