Skocz do zawartości

po całej drodze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj załozyłem opony michelin alpin zimowe 185/65/15 i auto lata po całej drodze. czym to może bys spowodowane?? Przedtem miałem opony letnie tojo 195/60/15 i auto elegancko sie drogi trzymało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto lata po całej drodze.

trochę za ciepło

za mało powietrza w oponach-sprawdz ile jest i dopompuj ze 2 kreski ponad norme

miękkie opony

istnieje mozliwosc wadliwych opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 10 stopni bardzo szybko się niszczą. Poza tym nawet na mokrej nawierzchni taka opona znacznie gorzej zachowuje się od letnich ponieważ ma problem z odprowadzaniem wody. W obecnych warunkach raczej kiepski pomysł żeby jeździć na zimówkach chyba że chcesz je "stłuc" ale obyś nie zatrzymał się na jakiejś przeszkodzie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a to wszystko przez lobby oponiarskie które rozpowszechnia teorie, że poniżej 7 stopni, opona zimowa jest niezastąpiona, a jak pokazuja niezależne testy w praktyce jest zupełnie inaczej. Opona zimowa zdecydowanie tak, ale tylko na śnieg i błoto pośniegowe, ekstremalnie niskie temperatury, kiedy to opona letnia zupełnie twardnieje no i lód :D (choć jadąc po "szklance" praw fizyki sie nie oszuka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z odprowadzaniem wody.

Zawsze mi się wydawało ze zimówki lepiej odprowadzają wodę :D

Czy nie jest tak że im więcej rowków na oponie tym lepiej odprowadza wodę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

a to wszystko przez lobby oponiarskie które rozpowszechnia teorie, że poniżej 7 stopni, opona zimowa jest niezastąpiona,

 

Nie wiem jak u was ale u mnie tył mniej się uślizguje na boki na zimówkach (Nokian WR G2) niż na letnich.

Mam diesla - cięższy przód w porównaniu do tyłu więc obecnie szybciej pokonuje zakręty na zimówkach niż na letnich - co wy na to ;)

 

Pozatym dobrze mi się jeździ na tych oponach już od 2 tygodni (napompowane tak jak pisał Zibi + 0,2 bara więcej)

 

Trzeba jedynie uważać na gumiarzy bo niektórzy lubią napompować tylko 1 bar do opon i w takim stanie wypuszczają samochód na zewnątrz - oszczędzają na powietrzu czy co ;):D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało ze zimówki lepiej odprowadzają wodę ;)

Czy nie jest tak że im więcej rowków na oponie tym lepiej odprowadza wodę?

Mają więcej rowków ale raczej takich ponacinanych które maja za zadanie lepiej wbijać sie w śnieg a nie typowy bieżnik do odprowadzania wody dlatego łatwo o aquaplaning. Jest tak jak napisał Leszek - opony zimowe dają przewagę tylko na śniegu i na błocie pośniegowym. Na lodzie nie ma różnicy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności