Skocz do zawartości

Hałasujące hamulce:)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Chłop jest ale chyba bezpieczniej dla mojej Kuleczki bedzie jak sprawdzi to mechanik hihi:P najgorsze tez ze nie mam kompletnie czasu:/ ale chyba skoro by sie konczyly to by caly czas halasowaly? a one najgorzej tak 2-3 pierwsze hamowania pozniej juz jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pogonic do zdjecia kol i sprawdzenia czy klocki jeszcze sa

Gawlak, ma dobrą sugestię i jeżeli już swojego chłopa

zmobilizujesz do tego by zdjął koło :D

to wystarczy żeby tylko zmierzył grubość okładzin ciernych

która powinna wynosić:

- nominalna (z płytką) 15 mm

- minimalna dopuszczalna (z płytką) 7 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołączam się do tematu.

U mnie mam podobne objawy, ale nie zawsze. Jak startuje i rozpoczynam pierwsze hamowanie lekko hałasują tylne klocki (nie zawsze). Zaciągam ręczny na połewę mocy i jade tak koło 100m i przestają hałasować i już nic im nie doskwiera. Badania w stacji diagnostycznej przeszedłem bez zarzutów, a stało mi się to nawet w drodze do niej :D. Sam nie wiem co to może być. Niebawem dobiorę się do tej osi i sprawdze czy klocki sie nie kończą. A jak tam wasze opinie?

 

Moje auto:

Corsa C

1400 cm3

benzyna

przebieg 35 000

pełen automat (nie tiptronic)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim skromnym zdaniem jest to normalny objaw, szczególnie podczas duzej wilgotności otoczenia która powoduje szybkie pokrywanie sie tarcz hamulcowuch cienką warstwą żułtego nalotu czyli korozji wystarczy kilka godzin postoju. Wynika to z właściwości matalu z którego tarcze są wykonane, po nasiśnięcuu pedału hamulca nalot zostaje starty i odgłos przez niego wydawany przestaje draznic uszy.

Dopiero efekt ciągłego piszczenia świadczy o zużyciu klocków, lub o tarciu sygnalizatora zuzycia klocków o tarczę jeżeli w taki sygnalizator tarcza jest wyposazona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to racja sokol83, tylko tyczy się osi przedniej z tarczami i klockami hamulcowymi, a u mnie halasowanie tyczy się tylnej osi, na której są hamulce bębnowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to racja sokol83, tylko tyczy się osi przedniej z tarczami i klockami hamulcowymi, a u mnie halasowanie tyczy się tylnej osi, na której są hamulce bębnowe.

Uwazam że tylna bębny równiez mogą mieć ten objaw z poisanego powodu gdyż nie są one szczelnie odizolowane od wnikania do nich wilgoci a wystarczy opar wody a nie zachlapanie wodą, zas fakt iż piszcza tylko tylnie lub przednie moze wynikac z różnicy materialów z jakich sa odlane tarcze względem bębnów, zwłaszcz jesli ktoreś z nich były wymieniane.

Probonowałbym dla uspokojenia własnych obaw sprawdzić grubość elemento ciernych, oraz czy linka hamulca ręcznego porusza sią płynnie w pancerzu bo jest to czesta przypadłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adampawelek

U mnie dochodzi jeszcze metaliczny dźwięk. Ale jutro się okaże - jadę do mechaniora. Nie wierzę że bębny czy tarcze mimo wilgotności powietrza mogą przycierać powiedzmy po jednym dniu nieużywania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

U mnie na przodzie były wymieniane klocki jakieś 3 miechy temu (tarcze OK) i prawdopodobnie tylnie piszczą i niewiem czy to od pogody bo nawet w trasie po przejechaniou 30km jak hamuje to pisk dość mocny. Co może być tego przyczyną?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności