Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jakie polecacie opony zimowe do merivy 1.7 CDTI 2004 r.?? Zastanawialem sie nad takimi

 

http://www.opony.com/opony/58422_firestone_winterhawk_2.html

 

i jeszcze drugie pytanko. czy polecacie ten sklep internetowy z oponami?? Proszę o opinię (czy nie ma problemow z dostawa itp.)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

yaro918, ja dwa tygodnie temu wymieniałem opony letnie na Michelin E 3A i ku mojemu ździwieniu pan wulkanizator powiedział mi że popełniłem błąd. oczywiście go nie słucham ale polecał mi opony zimowe Dayton. powiedział że za cenę Michelin miałbym prawie komplet letnich i zimowych Daytona.

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=122803&rodzaj=1

z tej stronki zamawiałem. zero problemów, profesjonalne podejście. zastrzegłem sobie żeby oponki nie były starsze niż 12 miesięcy, za chwile telefon pani że opony będą z listopada 2007. na drugi dzień paczka w domu.

pozdrawiam.

 

PS.

jakbyś kupował letnie to masz na w/w stronie te Micheliny w super promocji. POLECAM! ultraciche, naprawde. i doskonała przyczepność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam zakup w firmie netcar lub naszeopony. W tym drugim ceny najtańsze w całym necie. Zawsze u nich biorę, na 2 dzień oponki w domu. W tym roku wzięłem opony klasy ekonomicznej Sava Eskimo S3 ale polecam na tą zimę Goodyeary Ultra GRIP 7+. Oponki wygrywały prawie wszystkie testy i mają dobre opinie użytkowników a cena za wzmocnione do Merivy ok.210zł.

Mała uwaga ;)

nie żałujcie kasy na opony o nośności 88 XL czyli te wzmocnione. Są one o parę zł droższe ale takie są zalecane do Merivy gdyż jest to auto bardzo ciężkie a w szczególności przód auta gdy się jeździ w 2 osoby. Nośność 84 jest niewystarczająca. U mnie letnie Firehawki na przedzie po sezonie prawie łyse! bo wzięłem właśnie 84, z tyłu za to jak nówki a to jest efekt jazdy autem z obciążonym bardziej przodem i niewłaściwym doborem opon. Już nigdy nie kupię 84.

Czyli do Merivy CDTI tylko i wyłącznie 185/60 R15 88T XL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście go nie słucham ale polecał mi opony zimowe Dayton.

Bo są tanie i ma na nich duży obrót i zapewne duże marże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Tobie przekłamanie na liczniku o ponad 3% i to, że oponki będą nieco wyższe to b. dobra cena jak za Dunlopy. Poza tym w wielu testach zajmowała miejsce na podium. Opona do szybkiej jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnei załozylem na przod 2 michelinki 185/65/15 i na tył fuldy montero 185/65/15 i jezdzi si etak samo jak na continentalkach premiumcontact 185/60/15 jak narazie

 

jestem zadowolony a te 3% przekłamania licznika to 3km/h na 100km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na stronie którą podałem w poprzednim swoim poście w fajnej promocji są Michelin Energy 3A. miałem kupować ContiContact2 ale coś mnie podkusiło że Michelin może być dobry. no i miałem racje. opony są naprawde bardzo ciche (w porównaniu do poprzednich Goodyear Eagle NCT5) no i fantastycznie trzymają się drogi. tak jak na Goodyear'ach oponki przy ostrym ruszaniu się ślizgały i TC musiało im pomagać tak w Michelin nie ma tego problemu.

hmm polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności